HARLEM zapowiada album aż dwoma singlami!

Agencja Muzyczna Polskiego Radia i zespół HARLEM przedstawiają dwa single zapowiadające album „Nieznany świt”, którego premiera już 20 maja.

Jestem tu” i „Crazy Town” to utwory, w których tekstach słychać krzyk ich autora, Krzysztofa Jaworskiego, „Dżawora”, współtwórcy i leadera zespołu HARLEM, krzyk o zauważenie bezsilnej jednostki zagubionej we współczesnym świecie. Teksty przejmująco wyśpiewał wokalista grupy Marek Jakub Weigel.

Całkiem niedawno, bo 29 kwietnia 2022 ukazał się utwór „Jestem tu”, skomponowany przez Jaworskiego. To historia inspirowana wydarzeniami trudnego okresu w życiu autora przed kilku laty. Emocjonalnie napisany kawałek o ludziach często w depresji, nierzadko młodych, pogubionych, zmarginalizowanych, których świat nie chce słyszeć. Otoczeni murem obojętności i szukają pomocnej dłoni, by ten mur przekroczyć.

POSŁUCHAJ W SERWISACH CYFROWYCH

Chwilę później, 10 maja 2022, pojawił się „Crazy Town”, którego muzyka jest dziełem całego zespołu HARLEM. Miasto jest przenośnią. To nasza rodzina, nasze społeczeństwo, system w którym żyjemy. Labirynt, w którym żyjemy i się błąkamy z nadzieją na lepsze jutro. Dla każdego ta nadzieja jest czym innym, ale wszyscy usiłujemy przejść przez magiczny horyzont, za którym poprowadzi nas prawdziwe światło.

Choć to różne utwory, co dobrze pokazuje różnorodność płyty, z której pochodzą i którą zapowiadają, to grupa kreatywnych, młodych twórców filmowych z Gdańska, których „Dżawor” zaprosił do współpracy – Milena Szabat, Maciej Rybicki i Jakub Poterała – znalazła filmowy wspólny mianownik, by opowiedzieć właściwie jednym filmem poruszone przez „Dżawora” w tekstach dwóch utworów treści – jego emocjonalny przekaz pod wpływem własnych przeżyć i doświadczeń. Ostatni kadr teledysku do „Jestem tu”, to pierwszy kadr teledysku do „Crazy Town”. W obu, choć w innych przestrzeniach, temu samemu bohaterowi towarzyszą te same postaci.

POSŁUCHAJ W SERWISACH CYFROWYCH

Zapowiadana przez DYPTYK płyta zespołu HARLEM, zatytułowana „Nieznany świt”, w sprzedaży cyfrowej i tradycyjnej pojawi się już 20 maja 2022.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s