KORPOROBOT zapowiada premierę pierwszego albumu EP

Zespół KORPOROBOT zaprasza na premierę pierwszego albumu LP pt.: “Sny Androidów”. Album dostępny od 27 maja w dystrybucji cyfrowej Agora Digital Music.

Korporobot to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Zespół zadebiutował na jesieni 2019 i szybko zyskał uznanie fanów i znajomych artystów. To współczesny power pop zakochany w klasycznych brzmieniach. 

Tworzą go Paweł Brzosko (kompozycje, teksty i gitara prowadząca), Tomasz Pacak (głos, gitara rytmiczna), Amadeusz Krebs (instr.  perkusyjne), Paweł Jędrzejewski (instr. klawiszowe) oraz Grzegorz Bieżanek (gitara basowa). 

Ich specjalność to piosenki z niebanalną melodią i bujający groove.

Pierwsza płyta zespołu to dotychczas wydane single uzupełnione o kilka premierowych kompozycji. Piosenki są zróżnicowane stylistycznie, znajdziemy tutaj roztańczone “To jest Korporobot”, “Zatrzymaj mnie” i “1982”, mocno rockowe “Lockdown” i “Jeszcze Jedna Noc”, bujające ballady “Klub Złamanych Serc” i “”Android”, synthwave’owego “Ikara” jak również inne niespodzianki. Tematycznie utwory opowiadają o tym, co z perspektywy tytułowych androidów czyni nas ludźmi. O miłości, nadziei, potrzebie wolności, ale też smutku i dręczących wątpliwościach.

Sny Androidów” to muzyka zespołowa w czasach artystów-solistów. To płyta zagrana, z niewielką szczyptą sztuczek studyjnych, przetrenowana w warunkach koncertowych.  Usłyszycie na niej bogate i ciepłe brzmienia lat 70-tych i 80-tych. Przestrzenne pianina Rhodes, tykające stratocastery, miękki, pulsujący bas, dzwoniące stare syntezatory. To wszystko, podane w nowoczesnej produkcji, tworzy wyjątkową, wystylizowaną kompozycję, jakich mało w dzisiejszych czasach.
Poznaj Korporobota:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s