Edzio Rap ambasadorem projektu „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu”

Piotr Bylina, znany jako Edzio Rap, został ambasadorem projektu „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu” Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Poprzez twórczość muzyczną będzie wspierać działania na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami i zaburzeniami psychicznymi.

Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA od 2008 roku działa w obszarze szeroko pojętego zdrowia psychicznego realizując rocznie blisko 30 projektów. Jeden z nich, „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu” kierowany jest do dzieci i młodzieży w kryzysie. Pierwszym ambasadorem inicjatywy jest Piotr Myszka, mistrz windsurfingu i olimpijczyk, teraz dołączył do niego Edzio Rap.

  Edzio Rap jest głosem młodego pokolenia, artystą, który robi to, co mu w duszy gra, o czym marzy i czerpie z tego satysfakcję. Będąc idolem może swoją postawą i muzyką wspierać oraz motywować młodych ludzi – mówi Daria Sas-Bojarska z Fundacji FOSA.

Wykonawcy muzyczni poruszają tematy istotne, uniwersalne, ale i problematyczne dotyczące różnego rodzaju zmagań. – Niektórzy piszą wprost o kryzysach psychicznych, tak jak ostatnio  Organek w utworze „Walcz” czy  Edzio Rap o trudnościach dorastania w utworze „Nie zrozumiesz mnie” – dodaje.

Jak Edzio został ambasadorem?

Twórcy muzyczni, którzy występują w koncertach Fundacji FOSA, przekazują ważne przesłania, wspierają, pokazują perspektywy wyjścia z kryzysów.

 – Edzio Rap, jeszcze jako freestyler, wraz z Janem Elfem i DJ-em Fala, wzięli udział w „Ogrodzie tolerancji” już w 2016 i 2017 roku. Zrobili furorę i wrażenie na ekspertach znanych  w środowisku psychiatrycznym, profesorze Bogdanie de Barbaro czy profesorze Jacku Wciórce – opowiada Alina Kaszkiel-Suska, Prezes Fundacji FOSA.

W marcu tego roku po raz pierwszy odbyło się wydarzenie muzyczne „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu”. Zaproszono na nie Edzia z ekipą, zespoły Mitra i Etna Kontrabande.

Edzio Rap zdobył nasze serca swoim zachowaniem po koncercie, kiedy to wytrwale przez około godzinę robił zdjęcia z młodą publicznością, rozdawał autografy, podpisywał trampki. Był zaangażowany w sprawy fanów i ich uczucia – wspomina rozmówczyni.  

Gdański raper lubi być blisko ludzi i faktycznie po każdym koncercie zostaje ze słuchaczami.  Dodatkowo rozmowy artysty z najbliższymi, wśród których znajdują się także psychologowie, ale i doświadczenia własne sprawiają, że Edzio Rap rozumie emocje współczesnych nastolatków.

W ostatnim czasie z im młodszą publicznością mam do czynienia, tym częściej podpisuję przedramiona pełne blizn, rozcięć i ran.  Widzę więc , jaką epidemią w dzisiejszych czasach staje  się depresja i zaburzenia psychiczne wśród młodzieży. Wiem, jak łatwo na pewnym etapie dorastania popaść w depresyjne stany, dlatego chciałbym zaangażować się w pomoc młodzieży dotkniętej tymi problemami – mówi Edzio Rap.

Nowy ambasador, ma na co dzień kontakt z młodzieżą poprzez social media i dostrzega, jak wielkie szkody w psychice i rozwoju młodych osób wyrządziła pandemia czy uzależnienie od smartfonów.

Ograniczenie realnego kontaktu z rówieśnikami i rodzicami, skutkuje zamykaniem się w sobie i pogłębianiem depresji. Chciałbym zwiększać świadomość ludzi w tym temacie i przyczynić się do przeciwdziałania temu zjawisku –podkreśla.

Wspólne działania, czyli załóż Niebieskie Trampki i żyj

„Niebieskie Trampki – kroki ku życiu” to projekt przeciwdziałający samobójstwom wśród dzieci i młodzieży, który ma prowadzić ku życiu i sprawić, że w tej podróży nikt nie będzie samotny. Zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne w ciągu 48 godzin od zgłoszenia potrzeby. Same trampki symbolizują odbiorców pomocy psychologicznej realizowanej przez lata w Fundacji FOSA.

Cele projektu są ambitne, a wrażliwość zespołu na ludzkie emocje wysoka. Kolejny koncert „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu” z udziałem Edzia odbędzie się w 21 marca 2023 roku. W planach są spotkania, warsztaty muzyczne i stała promocja inicjatywy, aby młodzi ludzie i ich opiekunowie wiedzieli, dokąd zwrócić się w potrzebie, a osoby lub firmy chcące wesprzeć Fundację FOSA mogły łatwo to zrobić. Liczy się każde działanie, które niesie pozytywną energię.

Więcej informacji o projekcie „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu”, jego historii i możliwościach wsparcia znajduje się na stronie www: www.fundacjafosa.pl/niebieskie-trampki.

O twórcy Piotr ‍Bylina, ‍znany ‍jako ‍Edzio ‍Rap, to pochodzący z Gdańska artysta muzyczny, który stanowi inspirację dla młodego pokolenia. ‍Jest ‍dwukrotnym ‍mistrzem ‍Polski ‍we  ‍freestyle’u i ‍rapowym ‍królem ‍polskiego TikTok’a. W wolnym od koncertowania czasie, rozwija pasje sportowe i angażuje się w projekty społeczne. Swoje skrzydła rozwija pod profesjonalnym okiem firmy Ten Fajny Management, która skupia influencerów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s