PIERWIASTEK Z TRZECH „POZNAĆ CIEBIE”: Nowy singiel sióstr znanych z „The Voice Of Poland”

29 kwietnia 2022 ukazał się najnowszy singiel i teledysk laureatek 12. Edycji „The Voice Of Poland”, sióstr Adriany Owczarczyk i Pauliny Szymlek z zespołem Pierwiastek Z Trzech. Utwór nosi tytuł „Poznać Ciebie”.

Pierwiastek Z Trzech to polski zespół tworzący muzykę z pogranicza indie-folk, indie-pop z wykorzystaniem instrumentów muzyki bluegrass. Zespół powstał na Kaszubach w 2014 roku z inicjatywy dwóch sióstr Adriany Owczarczyk i Pauliny Szymlek, odpowiedzialnych m.in. za wokal, teksty i kompozycje utworów. W 2018 roku ukazał się pierwszy album grupy zatytułowany „Pomiędzy chmurami”. W 2019 roku Pierwiastek Z Trzech zaprezentował się na scenie m.in. Festiwalu Slot Art w Lubiążu i na antenie Radia Gdańsk. W 2021 roku siostry wzięły udział w programie „The Voice Of Poland”, w którym dotarły do ćwierćfinału. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na kolejną płytę a singiel „Poznać Ciebie” jest jej zapowiedzią. Jest to autorska kompozycja sióstr a producentem muzycznym jest m.in. Dawid Korbaczyński, jeden z liderów zespołu Mikromusic.

Autorka piosenki, Ada Owczarczyk tak mówi o genezie powstania i samym utworze: „Podczas nagrywania materiału na naszą debiutancką płytę, mnóstwo czasu spędzaliśmy razem. W przerwach pomiędzy nagraniami często rozmawialiśmy, dzieliliśmy się opowieściami z przeszłości, śmialiśmy się z beznadziejnych żartów i z przejedzenia spadaliśmy z ławek. Dzieląc się wzajemnie archiwalnymi filmami z okresów młodzieńczych, naszła mnie refleksja i trochę żal, że poznaliśmy się tak późno. Mówi się, że lepiej późno, niż wcale… Ale w tamtym momencie pomyślałam o tym, ilu wspaniałych ludzi spotkałam na swojej drodze i co mogłoby się wydarzyć, gdybym poznała ich wcześniej. „Poznać Ciebie” to ukłon w stronę takich relacji. Śpiewając „to przed nami bez znaczenia, a za nami świat” chciałam zaznaczyć ulotność czasu i że to, co nadchodzi, niebawem samo stanie się przeszłością. Natomiast o tym kim jestem, nie stanowi moja przyszłość, a wszystko to, co już przeżyłam”.

Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/pierwiastekztrzechpoznacciebie

https://www.facebook.com/ztrzechpierwiastek
https://www.instagram.com/pierwiastekztrzech/
https://open.spotify.com/user/pierwiastekztrzech

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s