Lubiński LUB JAZZTET wydał debiutancki album „Łapacz Snów” i zaprasza na „miłość w Portofino”

Nakładem BNB Records ukazała się debiutancka płyta stacjonującego w Lubinie jazzowego zespołu LUB JAZZTET zatytułowana „Łapacz Snów”. Na albumie wystąpił gościnnie Patrycjusz Gruszecki. Grupa zaprezentowała klip do własnej interpretacji utworu „Miłość w Portofino” skomponowanego przez legendarnego nieżyjącego od 62 lat włoskiego piosenkarza i aktora Freda Buscaglione z polskim tekstem autorstwa Agnieszki Osieckiej.

LUB JAZZTET: „Jest to utwór Freda Buscaglione z polskim tekstem Agnieszki Osieckiej, którą kochamy bezwarunkowo. Mieliśmy własny pomysł na opowiedzenie tej historii, a Patrycjusz Gruszecki stworzył do niego oryginalną aranżację, zawierającą różne tempa, która przenosi nas gdzieś daleko, w miejsce, a może wspomnienie sprzed lat. Wybraliśmy ten utwór, ponieważ – naszym zdaniem – pokazuje nasze możliwości interpretacyjne i najbardziej oddaje nasz styl, rodzaj aranżacji, kierunek i sposób muzycznego myślenia”.

LUB JAZZTET tworzą muzycy mieszkający w Lubinie na Dolnym Śląsku. Ich pierwszy album pt. „Łapacz snów” powstał z miłości i pasji do muzyki jazzowej. Znajduje się na nim 11 standardów oraz polskich piosenek, wykonanych w jazzowych aranżacjach oraz jedna kompozycja  własna, będąca efektem twórczej, spontanicznej improwizacji w studio nagrań MONOCHROM w Kotlinie Kłodzkiej. „Łapacz snów” to wędrówka po dźwięcznych obrazach, pełnych przestrzeni i kolorów.

To niczym nie zmącony sen złożony z jedenastu różnych opowieści o ludziach, ich uczuciach i dążeniu do szczęścia. Sen o marzeniach, które trzeba spełniać każdego dnia, by czuć się wolnym i szczęśliwym. Pomoc aranżacyjna, produkcja muzyczna oraz gościnnie trąbka – Patrycjusz Gruszecki.

Zespół LUB JAZZTET tworzą: Berenika Ziąber – wokal, Mirosław Sanecki – saksofon tenorowy, Konrad Stankiewicz – fortepian, Janusz Lewandowski – kontrabas, Jarosław Rybka – perkusja. Na płycie „Łapacz snów” oraz w teledysku „Miłość w Portofino” na kontrabasie gra Bogdan Feliczak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s