OS.SO zdradza tytuł debiutanckiej płyty i zapowiada ją nowym singlem “Waterfall”

.„Waterfall”opowiada o miarowym, potężnym, a jednocześnie uspokajającym szumie wodospadu, zagłuszającym cały zgiełk świata. Singiel otwiera nadchodzącą płytę „Lethe”OS.SO czyli Zuzanny Ossowskiej – kompozytorki, autorki tekstów i multiinstrumentalistki, która tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią.

Pomysł na teledysk do „Waterfall” przyszedł mi do głowy, kiedy czytałam autobiografię Mariny Abramović. – mówi artystka –  Uważam, że poza muzyką to właśnie performance najpełniej eksploruje czasowy wymiar sztuki – używa go jako narzędzia oddziaływania na widzów. W obrazie do mojej najnowszej piosenki chciałam skupić uwagę odbiorców przede wszystkim na samym pojęciu czasowości, na polifonicznej naturze czasu: naszym subiektywnym odczuwaniem tego wymiaru i jego obiektywnym istnieniem.

POSŁUCHAJ W SERWISACH CYFROWYCH

OS.SO – (Zuzanna Ossowska) kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. W 2022 ukaże się pełnowymiarowy album artystki “Lethe” (WM Records/Agora), wydanie płyty wsparły ZAiKS i STOART.

Poprzedni anglojęzyczny utwór artystki – “Single Blow” – dostał się do półfinału międzynarodowego konkursu International Songwriting Competition, znalazł się też w zestawieniu najlepszych piosenek 2020 portalu Polska Płyta/Polska Muzyka obok utworów Krzysztofa Zalewskiego, Artura Rojka czy Kasi Lins oraz na liście najpopularniejszych piosenek 2020 roku Listy Przebojów Radia Gryfice.

Utwór “Waterfall” otwiera nadchodzacą płytę OS.SO zatytułowaną “Lethe”.

Na albumie znalazło się 11 autorskich kompozycji, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez OS.SO. Jak tłumaczy artystka: “mam nadzieję, że muzyka z mojego albumu zadziała właśnie jak woda z mitologicznej rzeki zapomnienia – na kilkadziesiąt minut przeniesie słuchaczy w muzyczną przestrzeń, która nie znosi pośpiechu, gwałtowności i hałasu. Wiem, że to niedzisiejsze podejście do muzyki, ale chcę zaproponować odbiorcom coś innego niż formę krótkich singli”.

Strona internetowa: https://www.ossomusic.com/
Facebook: https://www.facebook.com/OSSOmusic/
Instagram: https://www.instagram.com/ossomusics/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s