„Sztuka doradzania” Sophie Szklarskiej już dostępna!

Sophie Szklarska nie zwalnia tempa i powraca z kolejnym singlem. Tym razem do słuchaczy trafiła właśnie „Sztuka doradzania” z cennym przekazem.

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego ludzie tak bardzo przejmują się życiem innych i dlaczego tak desperacko próbują przekonać ich do swoich racji. Każdy ma swoje poglądy, wierzy w co wierzy, nosi co nosi, myśli co myśli i ma do tego pełne prawo. Dopóki ktoś nie robi nam tym krzywdy, to jaki jest powód chęci zmiany tych poglądów ? Myśle, że jak wielu z was, często czuję się oceniana. Często też spotykam się z zamkniętymi umysłami, które nie są w stanie zrozumieć, że ludzie są różni, że każdy ma prawo do robienia w życiu tego, co mu się żywnie podoba, a przede wszystkim że czasy się zmieniają, my się zmieniamy. W ostatnich latach bardzo unaocznił się problem braku tolerancji a walka konkretnych grup społecznych o swoje prawa stała się chlebem powszednim. Widzimy wychodzącą na ulicę społeczność LGBT, ruch BLM, kobiety walczące o swoje prawa, ruchy ekologiczne, czy pacyfistyczne chcące przeciwdziałać wojnie. Wychodzą na ulicę, bo chcą zmian i lepszego życia, bo czują, że w jakiś sposób są dyskryminowani. Ten utwór mówi o wszystkich, którzy z powodu swojej „inności” są oceniani i krytykowani. O tych wszystkich, którym próbuje się narzucić swoje zdanie. Świat jest ogromny i znajdzie się na nim miejsce dla ludzi o różnych poglądach, wyznaniach, czy kolorze skóry. W swoim życiu niejednokrotnie spotkałam się ze zdaniem, że jestem za młoda by cokolwiek wiedzieć o świecie, bo nic jeszcze w życiu nie przeżyłam. Wydaje mi się, że jako pokolenie przeżyliśmy już dość dużo w tym dynamicznym świecie: zamachy terrorystyczne, kilka kryzysów finansowych, pandemię, kryzysy uchodźcze w Europie i Polsce, czy wojny w Syrii i na Ukrainie. Na pewno są to doświadczenia inne niż przeżycie stanu wojennego, czy komunizmu, ale czy gorsze i mniej emocjonalne? Każdy z nas niesie swój osobisty bagaż. I nikt, absolutnie nikt, nie ma prawa mówić, że nasz jest lżejszy, tylko dlatego, że jest niesiony krócej. Nie możemy porównywać cudzych problemów do swoich i stawiać ich na szali. Czy ta piosenka to manifest? Wydaje mi się, że to za duże słowo. W popkulturze istnieją znacznie bardziej wyraziste i mocne głosy, których wydźwięk jest cały czas aktualny. Dla mnie ten utwór jest możliwością przekazania światu co myślę o tym, co mnie otacza oraz pewnego rodzaju sprzeciwem, ponieważ nie zgadzam się na tę wzajemną nienawiść. Moim największym marzeniem jest to, żeby kiedyś ludzie na tyle otworzyli głowy żebyśmy nie musieli wojować i walczyć o tolerancję, wyrozumiałość i szacunek.Tylko tyle jest potrzebne żeby świat przestał płonąć a zaczął rosnąć w siłę. Tylko czy aż? – mówi o najnowszym singlu Sophie.

Utwór dostępny jest na większości platform streamingowych oraz w serwisie YT:

Sophie Szklarska – producentka, autorka tekstów i wokalistka. Sama o sobie mówi, że jest stereotypową Zosią Samosią i wszędzie musi wsadzić nos. Sama pisze teksty i muzykę do swoich utworów a także czynnie bierze udział w miksie, masteringu, czy koncepcjach teledysków. Jest artystką niezależną poruszającą się w nurtach muzyki alternatywnej i elektronicznej.

Jak do tej pory mimo braku wytwórni i dystrybutora single Sophie zbierają pozytywne recenzje i głosy wśród krytyków i dziennikarzy muzycznych, a także znajdują swoje miejsca na listach edytorskich Spotify. Zosia jest przykładem tego, że bez wsparcia, reklamy i worka pieniędzy młody niezależny artysta jest w stanie wyjść z cienia i usłyszeć swoje utwory w wielu dużych rozgłośniach radiowych jak Program Trzeci Polskiego Radia czy Radio 357.

Jej poprzedni singiel Ulubiona, który w ciągu miesiąca zanotował 30 000 odsłuchów na Spotify i trafił na takie playlisty jak:

  • EQUAL GLOBAL
  • EQUAL POLSKA
  • Alternatywna Polska
  • Fresh Finds Polska
  • New Music Friday Polska

Jest to niewątpliwie największy sukces w karierze Sophie.

LINKI DO SM

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

PATRONITE

TIDAL

APPLE MUSIC

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s