Krzycz głośniej, walcz o swoje prawa – Nezznalek z nowym singlem “Kobieta”

„Tę piosenkę dedykuje wszystkim kobietom, które tak jak ja, czasami nie mają odwagi, aby być głośniej”.

Wydawać by się mogło, że czasy, kiedy kobiety nie mogły decydować same za siebie już dawno minęły. Jednak wydarzenia ostatnich lat w Polsce pokazują, że nadal muszą one walczyć o takie same prawa, jak mężczyźni.

Nowy singiel Nezznalek “Kobieta” jest właśnie o tym. O łamaniu kulturowo przyjętych norm, narzuconych na jej płeć: “Dlaczego mam się nigdy nie wychylać / Schludnie wyglądać, broń boże nie przeklinać / Nie chcę się bać, czuć presji, mieć obsesji / Na punkcie tego co ktoś o mnie pomyśli”.

„Kobieta” to bardzo ważna dla mnie piosenka, to mój manifest. Opowiadam w niej o tym, co tak bardzo denerwuje mnie w postrzeganiu kobiet przez społeczeństwo – mówi o swoim nowym utworze Nezznalek. Kilka miesięcy temu miała miejsce sytuacja, która wywołała u mnie ogromną frustrację, a jest ona codziennością kobiet na całym świecie. To właśnie wtedy usiadłam i przelałam na papier wszystkie swoje emocje. Pod koniec pisania ostatniej zwrotki kartka była cała mokra od łez, które mimowolnie spływały po moich policzkach.

Piosenka jeszcze przed swoją premierą, za sprawą wcześniej opublikowanego fragmentu na TikToku, zyskała wśród słuchaczek miano “hymnu kobiet”.

W teledysku, który realizował Karol Moch, u boku Pauliny wystąpiła jej mama oraz bliskie koleżanki, twórczynie internetowe: Szalina Malina (1,1 miliona obserwatorów na TikToku, 164 tys. obserwatorów na Instagramie) oraz Ciepłe Skarpety (308 tys. obserwatorów na TikToku, 37 tys. obserwatorów na Instagramie ). W swoich filmikach na TikToku dziewczyny odważnie walczą z wyimaginowanym wizerunkiem współczesnej, młodej kobiety i starają się dodać otuchy wszystkim, które nie pasują do ogólnie przyjętych kanonów.

“Wiedziałam, że MUSZĘ MÓWIĆ GŁOŚNIEJ, KRZYCZEĆ GŁOŚNIEJ i w końcu… ŚPIEWAĆ GŁOŚNIEJ. Tę piosenkę dedykuje wszystkim kobietom, które tak jak ja, czasami nie maja odwagi, aby być głośniej” – podsumowuje swój utwór Nezznalek.

Nezznalek, czyli Paulina Neznal, to 22-letnia twórczyni internetowa, która niedawno rozpoczęła swoją karierę w branży muzycznej. Dźwięk do jej debiutanckiego singla “Bitch Please” zyskał 81 milionów odtworzeń na TikToku, a filmy do niego nagrali między innymi Dawid Kwiatkowski, Ewelina Lisowska, Carla Fernandes, Luna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s