Maurin – naciśnij włącz, aby się wyłączyć

Maurin to singer-songwriter, producent muzyczny, wokalista, autor muzyki i tekstów. Jest muzykiem niezależnym sięgającym po ciemne, elektroniczne brzmienia. Dziś premierę we wszystkich serwisach cyfrowych ma jego drugi singiel „Eudaimonia” zwiastujący debiutancki album.

To muzyka elektroniczna z charakterystycznym, onirycznym wokalem. Maurin czerpie inspiracje z tego co dziwne, mistyczne, niezrozumiałe i nieodkryte. Chętnie sięga po książki, filozofię stoicką, powieści egzystencjonalne i ciekawe filmy. W swojej muzyce bazuje głównie na kontrastach. Ma być mrocznie, tajemniczo, nostalgicznie, aby zachęcić słuchacza do własnych poszukiwań.

O singlu:

#off #eudaimonia #turntowhole

Im więcej wiesz tym częściej milczysz. Tak w jednym zdaniu można opisać mój nowy utwór. Nie w każdej sprawie musimy zabierać głos. Nie zawsze musimy mieć rację, a nawet jeśli ją mamy nie musimy tego nikomu udowadniać. Zwracasz się do swojego wnętrza i wzrastasz w ciszy. Twoje szczęście, spokój i harmonia życiowa jest wewnątrz, a nie na zewnątrz. Szczęście to droga, proces. Harmonia to dostrajanie się do naszych naturalnych wibracji. Spokój to poczucie, że wszystko co się nam przydarza dzieje się po coś i temu ufasz.

O muzyce:

W swojej muzyce wykorzystuję kontrasty, czerń i biel, oniryczny wokal na tle ciemnej, elektronicznej muzyki, aby pokazać, że to co widzimy lub słyszymy nie zawsze jest takie jakie nam się wydaje, że jest. Należy poszukać głębiej i stopniowo odkrywać. Chciałbym żeby moja muzyka dawała nadzieję. Mimo, że jest dość mroczna, tajemnicza, to na końcu ciemnego tunelu zawsze znajdziesz światło.

Kiedy zamykasz oczy lub gasisz wszystkie światła to na początku jest ciemno. Tylko przez chwilę. Dla mnie kolor czarny jest symbolem wyciszenia, spokoju, harmonii. Zagłębiania się w siebie. Zamykasz oczy. Widzisz ciemność. Na tej czarnej planszy możesz malować co chcesz za pomocą wewnętrznego światła. Czasem należy zgasić wszystkie światła, żeby zobaczyć gwiazdy.

Moja muzyka to jak nurkowanie w głębinach niespokojnego oceanu, który każdy z nas chowa ukryty w sobie. Na początku się boisz, nie wiesz co cię czeka. Musisz przepłynąć wiele kilometrów nie znając drogi, nie widząc nadziei na przetrwanie. Z jakieś powodu jednak zwracasz się ku sobie. Chcesz odkrywać i doświadczać. Jeśli zdecydujesz się zanurzyć w głębinach siebie możesz odnaleźć tam spokój, poczuć harmonię, jedność i połączenie ze wszystkim co Cię otacza. Po prostu naciśnij play, aby się wyłączyć. Życie osadza się na zamkniętych powiekach.

Utwór „Eudaimonia” dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych

Maurin | Spotify

Facebook: https://www.facebook.com/MaurinIMusic

Instagram: https://www.instagram.com/maurin.music/

YouTube: https://youtu.be/cNc2a7uBI40

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s