KOMETY wróciły po 2 latach z premierową kompozycją „Bez Pożegnania”

Ukazał się nowy singel warszawskiej grupy Komety zatytułowany „Bez Pożegnania”.

Autor piosenki, a zarazem lider Komet – Lesław, tak mówi o utworze: „Piosenka „Bez pożegnania” to dziecko debiutanckiej płyty The Who i debiutanckiego albumu Oddziału Zamkniętego. Jestem pewien, że rodzice są dumni ze swojego dziecka”.

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. Ostatnia płyta studyjna „Alpha Centauri” ukazała się w lutym 2020 roku.

Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje.

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

Nadchodzące koncerty:

12.05 WARSZAWA, KLUB POGŁOS
21.05 KRAKÓW, KLUB RE
13.08 WROCŁAW, KUSTOM KONWENT
19.08 OŚWIĘCIM, CAFE BERGSON
20.08 KATOWICE, TATTOO KONWENT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s