„Powiedz ile masz lat” – nowy cover autorstwa zespołu NoVela

Zespół NoVela prezentuje kolejny singiel. Utwór „Powiedz ile masz lat”, będący coverem piosenki Urszuli, będzie to druga kompozycja zapowiadająca minialbum (tzw. epkę) „18 łez”, którego premiera przewidziana jest na wiosnę tego roku.

Podobnie jak w wypadku pierwszego singla, którym była tytułowa kompozycja z minialbumu, autorem tekstu jest Marek Dutkiewicz – jeden z najlepszych i najpopularniejszych autorów tekstów w historii polskiej muzyki.

Tym razem jednak zespół NoVela „wziął na warsztat” utwór z dla wielu najlepszego okresu polskiej muzyki, którym były lat 80., naznaczone także kultowymi tekstami Dutkiewicza. Powstawały one wówczas przede wszystkim dla Urszuli współtworząc, wspólnie z muzyką Romualda Lipki, ikoniczny do dziś wizerunek artystki.

Jedną z ich wspólnych kompozycji był utwór „Powiedz ile masz lat”, powstały w 1987 na potrzeby trzeciej płyty Urszuli („Urszula 3”). Zespołowi NoVela udał się trudny zabieg połączenia rozpoznawalności i stylistyki oryginału z własnym, nowoczesnym artystycznym szlifem i odświeżoną aranżacją. Całość brzmi intrygująco, w czym zasługa także jednego z producentów coveru (pozostali to Agnieszka Burcan, Paweł Radziszewski), innego znakomitego artysty Marka Kościkiewicza.

Pochodzący z Warszawy zespół NoVela w poprzednim roku wydał debiutancką płytę „39:54”, zbierającą bardzo dobre recenzje. Grupa swoją twórczością nawiązuje przede wszystkim do światowego pop rocka z najlepszych dla gatunku lat 80., ale i do melodyjnego rocka charakterystycznego dla polskiej muzyki wczesnych lat 90. Słychać inspiracje, ale nie kopiowanie schematów. Zespół bowiem aż iskrzy od własnych pomysłów aranżacyjnych, śmiało czerpiąc też z innych gatunków muzycznych i będąc otwartym na współczesne muzyczne trendy. Wierzymy zatem, że współpraca tych trzech artystycznych ogniw spodoba się zarówno fanom klasycznego polskiego pop-rocka jak i współczesnych brzmień.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s