Szymon Tokarski z nowym singlem „Twój Rytm”

Piosenka powstała przy współpracy z labelem muzycznym Kids & Teens Records. Kompozytorem piosenki jest Tomasz „Konfi” Konfederak. Miksem i masteringiem zajął się Leon Krześniak, znany m.in. z udziału w programie The Voice of Poland. Słowa napisał Sebastian Płatek, który jest również autorem okładki singla, zdjęć oraz teledysku. Na saksofonie gościnnie usłyszymy Marcina Kajpera, który na co dzień występuje z Rayem Wilsonem, byłym wokalistą legendarnej grupy Genesis. Mecenat nad piosenką objęli: Gmina Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski.

Nagrania piosenki odbyły się pod koniec stycznia w Warszawie. Piosenka niesie ze sobą niezwykle pozytywny przekaz. Zachęca do patrzenia w przyszłość, podążania własną wybraną drogą i nie oglądania się za siebie i życia tym co było. Bo czas szybko płynie i zmienia w przeszłość każdą chwilę. Każdy z nas może być zwycięzcą, mistrzem świata, może spełniać swoje marzenia. Jedyne co nas ogranicza to tylko nasza wyobraźnia. Jeśli się o czymś marzy i bardzo tego chce, to wszystko jest możliwe.

Piosenka stylistycznie nawiązuje do przebojów z lat 80. „Od pewnego czasu zacząłem słuchać piosenek z lat 80. i 90.” – wspomina Szymon. „Zakręciłem się na punkcie płyt winylowych, kaset magnetofonowych oraz teledysków. W rozmowach z autorami piosenki, bardzo chciałem, by moja piosenka stylistycznie nawiązywała do tamtych lat. I bardzo się cieszę, że tak się stało. Ostatnio odkrywam piosenki takich gwiazd, jak Michael Jackson, George Michael, Madonna, A-ha czy Roxette. Jednocześnie ostatnio bardzo mi się podobają piosenki The Weeknd czy zespołu Coldplay, więc tych muzycznych inspiracji jest sporo” – mówi artysta.

Do piosenki powstał teledysk, do którego zdjęcia powstały w Lewkowie, na terenie Szkoły Podstawowej oraz zespole pałacowo-parkowym. W klipie gościnnie możemy zobaczyć koleżanki i kolegów z klasy Szymona.

Singiel Szymona Tokarskiego „Twój Rytm” jest już dostępny w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/SzymonTokarskiTwojRytm

Szymon debiutował w sierpniu ubiegłego roku piosenką „Przyjaźni moc”. Utwór zagościł na playlistach kilku rozgłośni radiowych. Piosenka przez 10 regulaminowych tygodni zajmowała miejsce 1. na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Młody wokalista miał również okazję zaprezentować swoją piosenkę w takich programach jak: „Pytanie na Śniadanie” (TVP2), „Teleexpress” (TVP1, TVP Polonia) oraz „Mini Jack” (TVP3 Katowice).

Szymon Tokarski jest uczniem Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Jest koleżeński, ambitny i bardzo wrażliwy. Poza muzyką lubi grać w piłkę. Największą pasją Szymona jest śpiew, którego od szóstego roku życia uczył się w Ostrowskim Centrum Kultury. Obecnie jest uczniem śpiewu w Stowarzyszeniu Tryton przy Szkole Muzycznej w Kaliszu. Swój warsztat wokalny doskonali od czterech lat pod okiem Pauli Pływaczyk w Ostrowie Wielkopolskim. Jest laureatem wielu konkursów. Mimo młodego wieku jest aktorem w Teatrze „Buffo” w Warszawie, gdzie wciela się w rolę zagubionego chłopca w spektaklu „Piotruś Pan”.

Jednym z największych dotychczasowych wyróżnień Szymona jest Nagroda Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kategorii Młody Talent w 2019 oraz udział w czwartej edycji programu telewizyjnego The Voice Kids. W Przesłuchaniach w ciemno zaprezentował utwór „Nie daj się” z repertuaru Dody. Występował w drużynie Cleo. Dotarł do etapu Bitew, gdzie wspólnie z Maksymilianem Belniakiem i Korneliuszem Łakomym zaprezentował „Bananowy song” grupy VOX.

W lipcu 2021, Szymon otrzymał Grand Prix na Festiwalu Piosenki Bajkowej w Łęcznej. W styczniu został wybrany Odkryciem Roku 2021 serwisu muzycznego NetFan.pl, a jego piosenka „Przyjaźni Moc” w plebiscycie na Przebój 2021 Roku NetFan.pl zajęła 3. miejsce.

Autorzy singla:

Tomasz „Konfi” Konfederak – songwriter, gitarzysta i producent. W latach 2000. stał na czele zespołu Ha-DwaO! (cztery albumy nagrane dla wytwórni Sony Music Polska), lansując takie przeboje jak „Zatrzymaj mnie”, „Sen o samotności”, Magia Świąt” czy „Tylko bądź. Jest odpowiedzialny za sukcesy Sarsy i Kasi Popowskiej, będąc autorem bądź współautorem takich przebojów jak „Naucz mnie”, „Zapomnij mi”, „Indiana” pochodzące z debiutanckiej płyty Sarsy „Zapomnij mi” oraz „Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Kasi Popowskiej. Ma na swoim koncie Diamentową, Platynową oraz dwie Złote Płyty.

Leon Krześniak – wokalista, gitarzysta, producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma na swoim koncie współpracę z wytwórnią Universal Music Polska (singiel „Tylko powiedz”), udział w opolskim koncercie Debiuty oraz w  programie „The Voice Of Poland”. Obecnie współpracuje m.in. z Zalią oraz Igancym Błażejowskim.

Sebastian Płatek – autor tekstów, twórca i właściciel muzycznych serwisów informacyjnych netfan.pl oraz netfankids.pl. Były manager Eryka Waszczuka, uczestnika pierwszej edycji programu The Voice Kids.

Szymon Tokarski w sieci:

strona internetowa: www.szymontokarski.pl
Facebook: https://www.facebook.com/szymontokarskiofficial
Instagram: https://www.instagram.com/szymontokarskiofficial/
TikTok: https://www.tiktok.com/@szymontokarskiofficial
YouTube: https://www.youtube.com/c/SzymonTokarskiOfficial

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s