Sting śpiewa „Russians” dla Ukrainy

Sting, wokalista, twórca piosenek, muzyk i aktywista, przedstawia nagranie „Russians (Guitar/Cello Version)”, czyli nową wersję swojego przeboju z lat 80. na gitarę i wiolonczelę. Zysk netto z singla wesprze organizację charytatywną Help Ukraine Center. Środki zostaną przekazane poprzez niemiecką fundację charytatywną Ernst Prost „People For Peace – Peace for People”.

POSLUCHAJ W STREAMINGU

W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę, Sting postanowił przypomnieć nagrany w 1985 roku utwór „Russians”, który został zainspirowany zimną wojną. Piosenka oryginalnie ukazał się na solowym, debiutanckim albumie artysty „The Dream of the Blue Turtles”.

– Przez lata, które minęły od powstania „Russians”, rzadko śpiewałem ten utwór, ponieważ nie sądziłem, że jeszcze może być aktualny – komentuje Sting. – Jednak w obliczu krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka o inwazji na pokojowego, niezagrażającego sąsiada, piosenka po raz kolejny jest apelem o nasze wspólne człowieczeństwo. Dzielnym Ukraińcom walczącym z tą brutalną tyranią, a także wielu Rosjanom, którzy protestują przeciwko temu skandalowi mimo gróźb aresztowania i uwięzienia, chcę powiedzieć, że my, wszyscy, kochamy nasze dzieci. Zakończyć wojnę.

W realizacji nowej wersji „Russians”, Stinga wsparł wiolonczelista Ramiro Belgardt. Nagranie „Russians (Guitar/Cello Version)” wyprodukował Martin Kierszenbaum, zrealizował Kaleb Allen, miksami zajął się Robert „Hitmixer” Orton, natomiast nad masteringiem czuwał Gene Grimaldi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s