ROCH zapowiada „LATO” 

LATO –  drugi singiel z „EPki na Dializie” Rocha Poliszczuka. Tekst to swoista opowieść o tym co dla autora zawsze było, jest i będzie ważne. Wraz w towarzystwie muzyki tworzą myśl która rozpędza się do prawie sześciu minut.

W utworze gościnnie wystąpiła grupa Vinyl String Quartet.

Kilka słów od Rocha:

Tworząc „Lato” właściwie od samego początku czułem jak chciałbym to pokazać. Tekst napisałem jeszcze na dializach, potem zaczęła się praca nad tym jak chcę to pokazać muzycznie. Chodząc na spacery z psem nuciłem melodie, wręcz całe motywy które nagrywałem na dyktafon w telefonie po to aby w studiu zagrały to właściwe instrumenty. Wraz z kolegą z którym realizowałem album zapraszaliśmy innych kolegów muzyków by godzinami próbować zarejestrować najlepszą wersję. Lubię tę muzyczną bezkompromisowość, choć zdecydowanie przyczyniła się do powstania utworu również w wersji radio edit.

Teledyskiem do utworu zajął się Karol Moch. Twórca klipów Mery Spolsky, Karoliny Czarneckiej, Arka Kłusowskiego oraz Piotra Bejnara. To on napisał scenariusz, zebrał team filmowców i wyreżyserował obraz do utworu LATO.

Klip do utworu znalazł się na youtube 22.02.2022 o 22:22.

ROCH pisał i współtworzył piosenki dla wielu polskich artystów.

Najbardziej znane to „Letni Wieczór” Krzysztofa Krawczyka, „Za mało wiem” Brodki czy największy przebój zespołu Red Lips „To co nam było”. W 2000 roku napisał i zaśpiewał piosenkę „Mam plan”, która osiągnęła miano hitu. Jego mocną stroną są polskie teksty połączone z muzyką która zawsze pasuje do opowiadanych historii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s