Rita Pax poszła za Breakoutem. Przebój Nalepy w nowej wersji

„Poszłabym za Tobą” to drugi opublikowany utwór z zapowiadanego przez zespół Rita Pax albumu „Piękno. Tribute to Breakout”.

Niekwestionowany hit autorstwa Tadeusza Nalepy, z tekstem Franciszka Walickiego, ukazał się w 1969 roku na debiutanckiej płycie zespołu Breakout – „Na drugim brzegu tęczy”.

„Poszłabym za Tobą” przypomniane 53 lata później przez Ritę Pax dość surowo oddaje oryginalne riffy i melodie, ale pozwala też na moment melancholii, gdzie fletową solówkę Włodzimierza Nahornego zastępuje klasyczny melotron i nieoczywiste chórki. Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie reprezentuje zespół Rita Pax, objawia się wyraźnie w ich kompozycjach i aranżacjach, a z 12 coverów, które znajdą się na płycie, „Poszłabym za Tobą” jest najbardziej zbliżone do doskonale znanego oryginału.

Premiera płyty zapowiedziana jest na maj 2022. Poza podstawowym składem zespołu, tworzonego przez Paulinę Przybysz, Kasię Piszek, Jurka Markuszewskiego oraz Piotra i Pawła Zalewskich, na płycie Ricie Pax towarzyszą goście: Wojciech Waglewski, Łukasz Lach i Igor Nikiforow.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s