KOMBI przedstawia klip do utworu „Mam cię w snach”

Kolejna piosenka z płyty „Minerał życia” wydanej w końcu 2021 r. z okazji 45-lecia KOMBI.

„Mam cię w snach” to piosenka nastrojowa i wzruszająca. Odnosi się do tego, co przeminęło i z upływem czasu zaciera się w pamięci, ale powraca w snach. Wspomnienia domu rodzinnego, młodości, miłości i pięknych chwil z bliskimi, którzy dzisiaj są gdzieś daleko od nas lub których już nie ma… „Mam cię w snach” chwyta za serce. Warto poddać się temu wzruszeniu. Piękne okresy naszego życia, które przemijają, z upływem czasu tworzą przestrzeń dla nowych dobrych dni. 

To cofanie się w snach do przeszłości symbolizuje w piosence cofający się instrumentalny fragment tuż przed drugą zwrotką. Z kolei symboliczne miejsce, do którego przenoszą bohatera piosenki sny, symbolizuje po drugim refrenie fragment muzyczny z bardzo osobistym motywem kompozytora.

Piosenka powstała nad Bałtykiem, gdzie od urodzenia żyję – mówi Sławomir Łosowski. – Na początku i na końcu piosenki nagrałem szum morza oraz króciutkie sola. Te dźwięki ilustrują pewną noc spędzoną przez mnie na plaży w Juracie, gdy przed samym świtem z głębokiego snu, w którym wiele śniłem, wyrwał mnie wzmożony szum morza, a zza morskiego horyzontu wyłaniała się ogromna ognista kula słońca. Warunki pogodowe były wtedy wyjątkowe, gwiaździste niebo, zero chmur i mgły. Widok był tak piękny, że zachwyt pozostał w moim sercu do dzisiaj i dałem temu wyraz w tej piosence.    

Wschód słońca ukryty w dźwiękach „Mam Cię w snach” można odczytać jako nadzieję, że to, co kochamy, nigdy nie przepada w niebycie.

Skład zespołu: 
Sławomir Łosowski: lider, instrumenty klawiszowe 
Zbigniew Fil: śpiew 
Karol Kozłowski: bas 
Tomasz Łosowski: perkusja

Nagranie instrumentów: SL Sound Studio 
Nagranie wokalu: Plastic Studio – Agnieszka Burcan 
Miks i mastering: Marcin Szwajcer 
Producent: Sławomir Łosowski

www.kombi.pl 

FB:  https://www.facebook.com/KombiLosowski

IG:  https://www.instagram.com/kombilosowski/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s