Mariusz Wawrzyńczyk przedstawia singiel „Nie budź mnie” z muzyką Seweryna Krajewskiego

To kolejna współpraca wokalisty z legendą polskiej muzyki – w 2021 Mariusz opublikował utwór „Czas” z muzyką Romualda Lipki.

Jak doszło do spotkania wokalnego talentu Mariusza Wawrzyńczyka i kompozytorskiego kunsztu Seweryna Krajewskiego, legendarnego muzyka Czerwonych Gitar? Mariusz wyjaśnia:

Mam ogromne szczęście do ludzi, których spotykam na swojej drodze artystycznej. Zawsze chciałem współpracować z twórcami, którzy są dla mnie autorytetami muzycznymi. Jestem fanem muzyki, a szczególnie tej powstałej w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Pandemia to czas, który wbrew pozorom był dla mnie bardzo aktywny twórczo. Zamknąłem się w studio nagrań i pisałem utwory. Nagrywałem, komponowałem, pisałem teksty i produkowałem każdy dźwięk, który usłyszycie na mojej drugiej płycie. 

Pomyślałem, iż chciałbym odkryć nieznane dotąd dla mnie lądy. Jednym z nich była współpraca z Romualdem Lipko. Pomyślałem… Dlaczego nie pójść za ciosem i zaprosić kolejną legendę?. Od razu przyszedł mi na myśl Seweryn Krajewski. Cenię go za melodie, które zapadają w pamięć słuchaczom. Piękna, nietuzinkowa barwa głosu, wrażliwość i pomysły muzyczne to znaki rozpoznawcze Pana Seweryna. Te cechy są dla mnie bardzo ważne w muzyce. 

Postanowiłem napisać do Pana Seweryna Krajewskiego mail. Wbrew pozorom, poszło szybko i gładko. Po wysłuchaniu moich dokonań muzycznych i przedstawieniu obranego przeze mnie kierunku, Pan Krajewski powiedział, bym wybrał z jego „dem” utwór, który najbardziej do mnie przemawia i zaaranżował go na swój sposób. I tak się stało. 

Singiel Mariusza Wawrzyńczyka „Nie budź mnie” jest już dostępny w serwisach cyfrowych:
http://www.soundline.biz/MariuszWawrzynczykNieBudzMnie

Mariusz Wawrzyńczyk to wokalista, który szerszej publiczności dał się poznać w programie „Szansa na sukces” (TVP 2) oraz „Bitwa na głosy” (TVP 2) w grupie Urszuli Dudziak. Jego piosenki prezentowane są w ogólnopolskich i regionalnych rozgłośniach radiowych. Wystąpił w wielu muzycznych przedsięwzięciach, takich jak  koncerty „Wszystko jest poezja” oraz „Ta noc do innych jest niepodobna”, odbywający się w ramach 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 

Dla Mariusza Wawrzyńczyka  komponują  uznani polscy kompozytorzy, tacy jak  Adam Abramek, Paweł Sot, Marek Kościkiewicz, Marcin Nierubiec czy Tomasz Lubert. Artysta śpiewał duetach z Krzysztofem Jaryczewskim i Anią Rusowicz, a jego nowa wersja hitu Bajmu „Biała armia” wzbudziła zachwyt i aprobatę Beaty Kozidrak. 

Mariusz w  2018 roku  wydał swój debiutancki krążek pt. „Zawsze pod wiatr”. W czerwcu 2020 opublikował wideoklip do piosenki „Chcę Ci powiedzieć”, w którym pojawiły się znane postacie polskiego show-biznesu, takie jak Agata Młynarska, Urszula Dudziak, Qczaj, Dagmara Kazimierczak („Królowe życia”), Marta Manowska, Majka Jeżowska, Alicja Węgorzewska, Kasia Wilk, Patrycja Wieja (zwyciężczyni programu „Projekt Lady”), Łukasz Jemioł oraz Kasia Węsierska (prezenterka Radio Eska). 
Wokalista w 2020 zaangażował się w akcję dla Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie nagrał utwór „Jest taki dom” wspólnie z plejadą polskich aktorów, m.in. z Małgorzatą Kożuchowską, Danielem Olbrychskim czy Olgą Bończyk. 

W 2021 Mariusz opublikował dwa single. Jednym z nich jest piosenka „Królowie życia”. To kompozycja Juliusza Kamila, który ma na swoim koncie przeboje napisane dla Roxie Węgiel, Viki Gabor czy Alicji Szemplińskiej  (link: https://youtu.be/EL2qnC-v2Jo). 

Z kolei w styczniu 2021 artysta udostępnił utwór „Czas”, który został skomponowany specjalnie dla Mariusza Wawrzyńczyka przez zmarłego w lutym 2020 legendarnego muzyka Budki Suflera, Romualda Lipko (link: https://youtu.be/-uYEmhPhb7o). 

Facebook: http://www.facebook.com/mariuszwawrzynczyk/
Instagram: http://www.instagram.com/mariusz_wawrzynczyk
Wydawca: Soul Records
Dystrybucja: e-Muzyka
Grafika: Marcin Błądziński
Fotografia: Tymoteusz Markiewicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s