MEEK, OH WHY? POWRACA Z MOCNYM SINGLEM “NOCNE NIEBO” I ZAPOWIADA NOWY ALBUM ”OFFLINE”

“Gdyby doszło do eksplozji słońca, mielibyśmy 8 minut i 20 sekund, zanim energia wybuchu dotarłaby do Ziemi” – tą sentencją Meek, Oh Why? zaprasza nas na teledyskowy seans prezentujący jego najnowszy singiel pt. “Nocne Niebo”. Obraz do utworu został wyreżyserowany przez Helenę Ganjalyan oraz Bartosza Szpaka.Równolegle z ujawnieniem singla “Nocne Niebo” wystartowała przedsprzedaż czwartej płyty muzyka pt.: “Offline”. Premierę albumu wytwórnia Asfalt Records wyznaczyła na 11 marca 2022. Na http://www.asfaltshop.pl tytuł dostepny jest w limitowanej edycji specjalnej, którą poszerzono o dodatkowe treści związane z sylwetką artysty. To jednak nie koniec dobrych informacji. Muzyk wraz z dzisiejszym singlem, uruchamia trasę koncertową obejmującą na ten moment aż 13 miast! Koncert inaugurujący odbędzie się w krakowskim Klubie Studio już 18 marca.

Singiel “Nocne Niebo” we wszystkich serwisach streamingowych: http://asfa.lt/meekohwhy_nocneniebo

Meek, Oh Why? o utworze “Nocne Niebo”:

Od zawsze inspiruje mnie pisanie płyt koncepcyjnych, to z kolei sprawia, że niektóre piosenki wyrwane z kontekstu, mogą wydać się nieczytelne w odbiorze. „Nocne Niebo” jest dla mnie jedną z tych, które ciekawie rozwijają całość, ale też samostanowią. Tekst refrenu, w moim wewnętrznym czuciu, opisuje równolegle kilka emocji, które towarzyszyły mi w ostatnim czasie. Urodziłem się w latach 90s i ostatnie wydarzenia po raz pierwszy obudziły we mnie wrażenie zbliżającego się końca, na który nie mam żadnego wpływu. Błądząc wśród zlepków cyfrowych myśli, próbowałem odnaleźć chociaż namiastkę dawnego świata, który chociaż smucił na wielu płaszczyznach, coś w sobie miał. Wspomnienie z czasem traciło kolor i stawało się coraz bardziej odległe. W pewnym momencie zatrzymałem się i zamiast błądzić w otchłani tych wspomnień, zauważyłem teraźniejszość, zdałem sobie sprawę, że świat jest taki, jakim go widzimy, niezależnie od okoliczności.

Helena Ganjalyan i Bartosz Szpak o teledysku do “Nocnego Nieba”:

„Nocne Niebo” to dla nas spotkanie znajomych i nieznajomych w wyrwanym z kontekstu miejscu. Szukaliśmy sytuacji, która poszerzy znaczenie słów utworu – indywidualną, codzienną refleksję zestawi z globalnym, uniwersalnym doświadczeniem. Choć chcielibyśmy myśleć, że nieustannie dążymy do zmian, do naprawiania samych siebie, to czas pandemii pokazał nam, że często wracamy do tego, co jest bezpieczne i znane. Obserwujemy więc kolejne sytuacje i bohaterów, dla których jedynymi sposobami na poradzenie sobie z nieuchronną katastrofą jest trwanie w „normalności” oraz prosta czułość i bliskość. Poprzez ich perspektywę chcemy mówić o poszukiwaniu spokoju i ukojenia w obliczu zdarzenia większego niż my sami. Szukając odpowiedniego języka i kodu wizualnego wspólnie z operatorem Kacprem Ziębą postanowiliśmy zrealizować klip przy użyciu taśmy 16mm. Zależało nam, żeby opowiadana przez nas historia była uniwersalna i w pewnym sensie „poza czasem”. Chcieliśmy w ten sposób odnieść temat nieuchronności do mniejszych i większych „końców”, których doświadczamy każdego dnia.

Trasa koncertowa:

18.03. / Kraków / Studio

07.04. / Elbląg / Mjazzga

08.04. / Gdańsk / Stary Maneż                

09.04. / Łódź / Monopolis          

10.04. / Katowice / Królestwo                          

14.04. / Wrocław / Stary Klasztor                                   

20.04. / Płock / POKiS                        

21.04. / Toruń / Lizard King               

23.04. / Poznań / B17                        

24.04. / Zielona Góra / Kawon

27.04. / Lublin / Klub Dom Kultury                   

28.04. / Warszawa / Niebo               

29.04. / Olsztyn / Kuźnia Społeczna

Bilety dostępne pod linkiem: http://asfa.lt/offlinetour

Zamów fizyczną wersję albumu “Offline” w przedsprzedaży: http://asfa.lt/meek-oh-why-offline

BIO:

Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej. Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (self- publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son. W warstwie muzycznej obecne są zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość. Na wiosnę 2022 roku ma ukazać się czwarty, studyjny album artysty, który zapowiada singiel “Nocne Niebo”.

Facebook: https://www.facebook.com/meekohwhy

Instagram: https://www.instagram.com/meek_oh_why/

Spotify: https://spoti.fi/34UEW9u

YouTube: https://www.youtube.com/c/MeekOhWhy

TikTok: https://www.tiktok.com/@meek_oh_why

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s