Alexander 23 z pomocą Olivii Rodrigo. Nowy, epicki singiel „Hate Me If It Helps”

Alexander 23, nominowany do Grammy wokalista, songwriter, producent i multiinstrumentalista, zaprezentował nowy singiel „Hate Me If It Helps”, którego współautorką jest Olivia Rodrigo. Epickiej piosence o rozstaniu towarzyszy równie poruszający teledysk.

„Hate Me If It Helps” to pierwszy utwór Alexandra od blisko roku i zapowiedź nowego rozdziału w karierze mieszkającego w Chicago muzyka. Choć w przeszłości artysta sam zajmował się swoimi nagraniami, łącznie z wiralownym przebojem „IDK You Yet”, tym razem postanowił współpracować z innymi twórcami. W ten sposób singiel „Hate Me If It Helps” pomogła mu napisać Olivia Rodrigo, a współproducentem został Dan Nigro (Olivia Rodrigo, Carly Rae Jepsen, Conan Gray). Efektem bardziej śmiały, bardziej dopracowany i zrealizowany z większym rozmachem utwór. W piosence udało się jednak uchwycić surowe emocje, które zaskarbiły Alexandrowi fanów przed dwoma laty.

Numer „Hate Me If It Helps” powstał po rozpadzie ważnego związku wokalisty. – Doszedłem do momentu, w którym zdałem sobie sprawę, że tak bardzo kochałem tę drugą sobą, że nieważne było dla mnie, co sprawi, że będzie jej lepiej po rozstaniu – wyjaśnia Alexander. – Jeśli obwinianie mnie miało pomóc, nie miałem z tym problemu.

Piękny teledysk do piosenki „Hate Me If It Helps” wyreżyserował Charles Mehling. W klipie widzimy iście pustynny krajobraz i Alexandra siedzącego przy zakurzonym fortepianie. Dalej otrzymujemy serię sugestywnych ujęć (przejeżdżających pociągów, pustych ulic w mieście, wydm spowitych zachodzącym słońcem).

Alexander 23 niedawno został nominowany do Grammy jako współproducent potrójnie platynowego megahitu „good 4 u” Olivii Rodrigo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s