Sosnowiecki SKANKAN wydał pierwszą od 13 lat płytę studyjną

Ukazała się pierwsza od 2009 roku płyta studyjna sosnowieckiej grupy Skankan zatytułowana „Bourbon Whiskey Gin”. Jest to czwarta płyta w dorobku tego zasłużonego zespołu i zawiera 13 utworów.

Skankan powstał w 1993 r. w Sosnowcu jako jednorazowy projekt na finał WOŚP w jednym z sosnowieckich liceów. Zapał muzyków nie pozwolił na to, by stracić potencjał grupy. Wyklarował się 10-osobowy skład, który szturmem podbijał serca publiczności żywiołową muzyką, pozytywną energią i mocną sekcją dętą. Ciekawostką wartą uwagi jest fakt, że zespół otwierał swoim występem pierwszy Przystanek Woodstock w Czymanowie w 1995 r. W tym samym roku ukazał się pierwszy album “Live ‘95”, który wyszedł na kasecie magnetofonowej. Rok później światło dzienne ujrzał album studyjny “Skankan ożywia trupy”. Zespół został zauważony w Europie, jego utwory trafiły na zagraniczne składanki ska, co z kolei pozwoliło kapeli na występy poza granicami Polski. Liczne koncerty był wyrazem sporej popularności zespołu, który pojawiał się w programach telewizyjnych i na dużych festiwalach. Jednak na kolejną płytę fani musieli poczekać aż do 2009 r., kiedy to ukazał się “Try To Feel It”. Niestety rok później zespół zawiesił działalność na długie lata.

Wiosną 2019 r. Skankan reaktywował się. Po skompletowaniu nowego składu kapela rozpoczęła nowy rozdział swej historii od występu na 10 urodzinach Booze & Glory. Wkrótce pojawiły się teledyski do nowych utworów. Działalność zespołu została doceniona przez miejskie władze i tak Skankan otrzymał nagrodę miasta Sosnowiec w dziedzinie kultury. Panowie nie próżnowali – ciężka praca w studio przyniosła efekt w postaci czwartej płyty, o której mowa powyżej.

„Skankana nie było długo, ale gdy powrócili, to zrobili to naprawdę z wykopem. >Bourbon Whiskey Gin< to płyta dopracowana, dobrze nagrana, mocno brzmiąca, często miło zaskakująca muzycznie. W historycznych podziałach na kolejne fale muzyki ska oni płyną na najwyższej fali. Czuć od razu, że Skankan gra nie od dziś, a Sosnowiec to stolica polskiego ska. Panowie potrzebują zaledwie kilku sekund, żeby wciągnąć cię do zabawy. Nie bez powodu album zaczyna się odliczaniem w stylu The Ramones. Dużo dla siebie znajdą tu fani rocka i punka, ale pojawiają się też dobre reggae’owe zwolnienia. Muzyka ze znakiem jakości!” – tymi słowami zrecenzował nową płytę grupy Skankan Mirosław „Maken” Dzięciołowski, Polskie Radio Czwórka.

STREAMING PARTY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s