Karolina Lizer w utworze „Tango bar”

Na koniec roku ukazał się nowy, niesamowicie klimatyczny utwór Karoliny Lizer pt. „Tango Bar”. 

Artystka tym razem przenosi swoich słuchaczy do zmysłowego a zarazem dramatycznego świata tańca i miłości.  Nieprzypadkowo wybór padł właśnie na tango…

Z miłości do, argentyńskiej zmysłowości i dzieł Astora Piazzoli już dawno temu marzyło mi się moje własne tango. Pełne dramaturgii, emocji, tragicznej historii miłosnej. Po wielogodzinnych rozmowach tekst napisał dla mnie Tomasz Kordeusz, a muzykę Wojciech Zieliński. Chcieliśmy stworzyć klimat tanga prosto z dusznego, argentyńskiego baru. Staraliśmy się oddać w tym temperamentnym utworze namiętność, histerię, zawód miłosny i żal.  Zapraszam do „Tango Bar”. To moje pierwsze tango i mam nadzieję, że nie ostatnie.

M MAG poleca:

CZUJĘ I WIDZĘ WIĘCEJ NIŻ PRZECIĘTNY CZŁOWIEK, CO JEST I PRZEKLEŃSTWEM, I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM – KAROLINA LIZER [WYWIAD]

Karolina Lizer ubiegły rok może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Latem ukazała się jej debiutancka płyta „Łąkowe historie”, która została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych, a single „Lśniąca”, „Ptasi lot” czy „Co raz cięższy głaz” były emitowane w wielu stacjach radiowych. Ukazały się też dwa single we współpracy z Bum Bum Orkestar, które są zapowiedzią ich wspólnego albumu! Ale to nie wszystko, bo właśnie za utwór „Tango Bar” artystka otrzymała Grand Prix 1 Festiwalu Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton.

Karollina Lizer to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest absolwentką szkół muzycznych I i II st. w Warszawie. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo” oraz członek zespołu Zieliński Projekt na koncertach „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze folkowym. Wykonuje utwory spektakularnym białym głosem. Gościnnie występuje w „Piwnicy pod Baranami”.

Facebook

Instagram

Spotify

Youtube

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s