„MTV UNPLUGGED” ZALEWSKI – PREMIERA ALBUMU Z ZAPISEM TEGO WYJĄTKOWEGO KONCERTU

Format instytucja. Format ikona. Pod szyldem MTV Unplugged zarejestrowano wiele co najmniej legendarnych koncertów – ze słynnym występem Nirvany na czele. Ale to także format poligon, najtrudniejszy test, jakiemu może zostać poddana piosenka – bo musi się obronić bez prądu, bez nadmiaru, właściwie naga. Do grona artystów zaproszonych, by wziąć udział w prestiżowej serii, został niedawno zaproszony Krzysztof Zalewski. I zdał ten najtrudniejszy z testów celująco.

MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny, bo muzyk podszedł do zadania tak rzetelnie jak Paul McCartney w 1991 r. Brzmienie dopełnia nieobecna wcześniej na koncertach Zalewskiego bardzo efektowna sekcja dęta. Wysoki poziom napięcia pomagają utrzymać świetni goście: Paulina i Natalia Przybysz śpiewające w piosence „Jednego serca” i coverze „Romanca Cherubina” (w oryginale wykonywane przez Wandę Warską i Czesława Niemena), Justyna Święs i Kuba Karaś z zespołu The Dumplings czy wreszcie Miłosz Pękala, wirtuoz wibrafonu. To koncert bez prądu, ale pełen mocy, w każdej sekundzie, od „Her Majesty” z płyty „Zelig”, którą Zalewski zaczyna swój występ unplugged, przez piosenki z najnowszego albumu „Zabawa”, po „Miłość Miłość” na finał. Jest i premiera: napisany specjalnie na potrzeby koncertu MTV Unplugged utwór „Ptaki”, piosenka apel, by wznieść się ponad podziały.

Krzysztof Zalewski lubi ambitne wyzwania – wystarczy wspomnieć chociażby jego solo act, koncerty, które grał bez wsparcia zespołu, samodzielnie obsługując wszystkie instrumenty. Trzeba porównywalnej odwagi, by zmierzyć się z formatem MTV Unplugged. Trzeba wyobraźni, by z tego starcia wyjść jako zwycięzca. Zalewski zmierzył się i wygrał. Znowu. 

Premierze albumu towarzyszy kolejny singiel – “Tylko nocą” zaśpiewany wspólnie przez Krzysztofa i Justynę Święs.

Album MTV Unplugged Zalewski dostępny jest już w serwisach streamingowych oraz w sklepach (wersja CD). Wersję winylową także można już zamawiać, a jej premiera jest 25 marca. Dodatkowo, w sprzedaży jest singiel winylowy „Ptaki / Romanca Cherubina”, którego premiera odbędzie się 10 grudnia. Zarówno CD, jak i LP można kupić w wersji regularnej z autografem na www.sklepzmuzyka.pl lub special edition – dostępnej w serwisie Allegro. A do tego specjalna gratka dla fanów – limitowany merch Krzysztofa Zalewskiego. 

Linki do sprzedaży:

https://kayax.shoparena.pl/zalewski/mtvunplugged
www.allegro.pl/oferta/zalewski-mtv-unplugged-cd-edycja-specjalna-11294672901

www.allegro.pl/oferta/zalewski-mtv-unplugged-edycja-specjalna-winyl2lp-11294540846

Dostępne w sprzedaży są również bilety na koncerty w ramach trasy koncertowej MTV Unplugged, która w marcu i kwietniu 2022 zawita aż do 16 miast. Bilety można kupić na ebilet.

Bilety:
https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/zalewski-unplugged

Koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego można zobaczyć na platformie CANAL+online.
Koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego powstał przy współpracy ViacomCBS z CANAL+ i Kayax.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s