Duch Delta prezentuje singiel „Tańcz” wraz z teledyskiem

Duch Delta pochodzi z Częstochowy. Zaczynał jako bluesowy zespół garażowy czerpiąc z korzeni lat 1955 – 1975 (Powstanie zespołu w 2018r.). Z biegiem czasu panowie wyprowadzili się z garażu i przekształcili swoje brzmienie w kierunku bardziej współczesnym nie tracąc ducha vintage zakorzenionego w surowym bluesie. Właśnie ukazał się ich najnowszy singiel „Tańcz”.

Duch Delta to:
Łukasz Skiba – gitara, wokal
Borys Sławenta – bębny
Jacek Czekaj – bas

W maju 2020 roku zespół nagrał single, które zostały wyprodukowane przez Marcina Klimczaka z Mustache Ministry Studio w Warszawie.

Singiel pt. „Armaty” charakteryzuje cięższe fuzzowate brzmienie mimo to utwór został ciepło przyjęty przez środowisko bluesowe.

(Zadebiutował w audycji Pana Andrzeja Matysika „Historie Bluesem Pisane” oraz w audycji „Barszcz Sosnowskiego” prowadzonej przez Bartosza Sosnowskiego i Olę Górecką, pojawił się w audycji Marcina Bąkiewicza „Świeży Towar w Antyradiu” oraz utrzymywały się na liście Turbo Top w Antyradiu przez 4 tygodnie, pojawił się w audycji „Trójka Żąda debiutów” prowadzonej przez Tomasza Żąda)

Drugi Singiel pt. „Pies” miał swoją premierę w październiku 2020r. charakteryzuje go minimalistyczne lyrics video z zawartym przesłaniem, które można odczytać w końcówce wideoklipu: „W pogoni za lepszej jakości życiem, zdarzają się sytuacje, na które nie masz wpływu. Pamiętaj jednak, że masz głos, którego nie da się zagłuszyć szczekaniem”. I gdy się o tym pamięta, to za drugim razem słucha się „Psa” już inaczej.

Obecnie zespół zrealizował materiał na pierwszy album i szuka wydawcy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s