Utwór sprzed lat sensacją TikToka!The Walters podbijają sieć hitem „I Love You So”

The Walters, przedstawiciele sceny indie z Chicago, niespodziewanie zyskują rozgłos za sprawą TikToka, gdzie ich piosenka „I Love You So” zainspirowała już ponad 400 tysięcy kreacji.

Jednocześnie utwór, który oryginalnie ukazał się w 2014 roku, zdobywa popularność na Spotify, gdzie awansował na listy Spotify Global oraz US Spotify Top 50 i ma już ponad 4 miliony streamów tygodniowo, co daje wynik ponad 150 milionów streamów na całym świecie. Popularność utworu widać również na YouTubie – prawie 40 milionów wyświetleń.

W Polsce kawałek wspiął się na 3. miejsce zestawienia Viral 50wbił się na listę Top 200 i od października 2021 utrzymuje się w czołówce najczęściej „shazamowanych” piosenek w naszym kraju.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że świat cały czas odkrywa naszą muzykę, a szczególnie utwór „I Love You So”. Ten numer rozpędził karierę zespołu na nowo i sprawił, że postanowiliśmy wrócić do grania. Nie możemy się doczekać by podzielić się ze słuchaczami nową muzyką – mówią muzycy The Walters.

The Walters tworzą Luke Olson (wokal, gitara), Walter Kosner (gitara prowadząca), MJ Tirabassi (gitar rytmiczna, wokal), Danny Wells (bas) i Charlie Ekhaus (perkusja). W 2014 roku wydali niezależnie EP-kę „Songs for Dads” (2014), na której znalazły się piosenki „Fancy Shoes” (30 milionów streamów), „New Girl (Tom’s Song)” oraz odkryta niedawno na nowo „I Love You So”. Rok później ukazał się kolejny krążek The Walters – „Young Men”. Swój materiał zespół promował na koncertach, w tym na Lollapaloozie w 2017 roku. Mimo gorąco przyjmowanych występów, The Walters postanowili zawiesić działalność. Na początku 2021 roku grupa, zachęcona wiralowym sukcesem utworu „I Love You So”, postanowiła wrócić do grania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s