„Podaruj Mi Trochę Słońca” – Ewa Bem prezentuje kolejny singiel z nadchodzącej płyty “LIVE”

Na chwilę przed premierą albumu “Live”, którego premierę zaplanowano na 12 listopada 2021, Ewa Bem odkrywa kolejny singiel z nadchodzącej płyty i zarazem jeden z największych przebojów w karierze – “Podaruj mi trochę słońca”. Utwór trafił już do słuchaczy na YouTube oraz do serwisów streamingowych, a w najbliższy piątek ukaże się na wydaniu fizycznym.

Po bardzo ciepło przyjętym singlu „Wyrzeźbiłam Twoją Twarz w Powietrzu” zapowiadającym album, artystka prezentuje swój kolejny przebój. “Podaruj mi trochę słońca” to utwór pochodzący oryginalnie z repertuaru zespołu BemiBem tworzonego wspólnie przez Ewę Bem i jej brata Aleksandra.  

Singiel jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/EwaBemPodaruj

Do utworu powstało lyric video, do sprawdzenia w serwisie YouTube:

Tak artystka wspomina dorastanie w towarzystwie rodzeństwa i muzyki:

Mój brat Aleksander był najbardziej utalentowany muzycznie z trójki naszego rodzeństwa, tak więc ja wraz z Jarosławem po prostu rozwijaliśmy się przy jego boku. Pomagało nam radio, które w owych czasach grało wszystko. Słuchaliśmy codziennie i “Z Malowanej Skrzyni” i Chopina i arie operowe, a niekiedy udało się posłuchać nawet dobrego popu albo nieco jazzu. Całymi godzinami jako rodzeństwo wraz z kumplami staliśmy też w kolejce do sklepu z płytami pocztówkowymi i tak roznieceni muzycznie śpiewaliśmy we trójkę wszędzie – w domu, na spacerze, prywatkach i obozach harcerskich. Nie czuliśmy najmniejszego skrępowania żeby zaśpiewać Beatlesów lub Sergio Mendesa jadąc tramwajem czy nawet autobusem

Po raz pierwszy po długoletniej przerwie, pierwsza dama polskiego jazzu wystąpiła w tym roku na scenie Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, gdzie świętowała 50-lecie swojej pracy artystycznej. Wraz z płytą “Live” powraca w znakomitej formie i pierwszorzędnym repertuarem, który jest jednocześnie zapowiedzią występów planowanych na 2022 rok. 

Płyta “Live” ukaże się już w najbliższy piątek 12 listopada. 

Krążek można zamówić w preorderze na stronie KulturalnySklep.pl. Wszystkie płyty, zamówione w przedsprzedaży zostaną podpisane przez artystkę!

Na płycie usłyszymy utwory:

 1. Intro
 2. Trudniej Wierną Być w Sobotę
 3. Cały Świat
 4. Walc Szczęście
 5. Wyrzeźbiłam Twoja Twarz w Powietrzu
 6. Podaruj Mi Trochę Słońca
 7. Dla Ciebie Jestem Sobą
 8. Niepewność
 9. Wschód Słońca W Stadninie Koni
 10.  Por Favor
 11.  Jak To Dziewczyna
 12.  Więc Jak?
 13.  Wiązanka: Żyj Kolorowo; Sprzedaj Mnie Wiatrowi; Wyszłam Za Mąż, Zaraz Wracam; Kolega Maj; Miłość Jest Jak Niedziela
 14.  Powrotna Bossa Nova
 15.  Wszystko Mi Mówi, Że Mnie Ktoś Pokochał
 16.  W Dzikie Wino Zaplątani
 17.  W Słowach Ślad Tylko Został

Na albumie „Live” znalazł się zapis koncertu zaprezentowanego w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław w marcu 2015 roku – ostatniego przed przerwą sceniczną Ewy Bem. Na materiał złożyły się największe przeboje artystki, a także utwory z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Skaldów czy Wojciecha Młynarskiego. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s