Premiera pełnego humoru klipu Szymona Komasy i Vito Bambino do utworu „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie”!

W zabawnym klipie Szymon Komasa i Vito Bambino z właściwym sobie wdziękiem i dowcipem interpretują utwór „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Oderwijmy się wraz z Szymonem i Vito od panoszącej się wokół nas pandemicznej rzeczywistości, zmieniając dzięki młodym artystom istniejący wystrój codzienności na nutę pogodnego humoru. Dołączając do pierwotnej akcji Starszych Panów „podwyższania poziomu kultury towarzyskiej” współczesną akcję podwyższania świadomości ekologicznej i dbania o środowisko.

Żartobliwą lekkość utworu w warstwie muzycznej podkreśla aranżacja Krzysztofa Herdzina z kontrapunktującą wokalistom partią orkiestry, radosnym solo klawesynu oraz efektownym czardaszem w finale. Reasumując – wyrafinowany żart, elegancja, jakość i orkiestrowy splendor! Zanurzeni we wspomnieniach tradycji artyści łączą ją z nowoczesnością.

Piosenka „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie” w wykonaniu Szymona Komasy i Vito Bambino pochodzi z albumu „Piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Laboratorium”. To wyjątkowy projekt, w którym Szymon Komasa wraz z wybitnymi aranżerami, wokalistami i Santander Orchestra dokonuje reinterpretacji utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Pierwszym singlem był utwór „Piosenka jest dobra na wszystko”, którą Szymon wykonuje wraz z Joanną Kulig.
 
Premiera albumu miała miejsce 22 października.

Projekt Szymon Komasa – „Kabaret Starszych Panów. Laboratorium” jest nie bez przyczyny opatrzony dopiskiem – LABORATORIUM, ponieważ z tak wybitnych osobowości muzycznych musiała powstać fenomenalna „mikstura”. Grono artystów tworzących „Laboratorium” kontynuuje fenomen przeobrażania polskiego poczucia humoru w nowoczesnej warstwie muzycznej. Do wykonawców nowych interpretacji piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego dołączyli wraz z Szymonem wyjątkowi artyści jak: Hanna Banaszak, Mary Komasa, Joanna Kulig, Vito Bambino, Błażej Król – w roli wokalistów oraz Aleksander Dębicz, Krzysztof Herdzin, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Paweł Mykietyn, Piotr Orzechowski, Hania Rani, Bartek Wąsik, Kuba Więcek – jako autorzy aranżacji. Artystom towarzyszyli młodzi muzycy Santander Orchestra.

Za całokształt artystyczny albumu odpowiada Szymon Komasa: Ta płyta ma być taka, jakimi jesteśmy my, młodzi. Piosenki wybierałem z myślą o osobowościach aranżerów i wokalistów. Studiowałem każdego z osobna miesiącami, przeprowadzałem z nimi rozmowy, wysuwałem własne propozycje – w większości trafnie. Cieszę się, że tak wybitni twórcy mi zaufali i sami – jak to w laboratorium – zmiksowali ze swojego talentu i wyobraźni muzyczne arcydzieła – tłumaczy Szymon Komasa.

Idea projektu, która przyświecała Szymonowi, spotkała się z życzliwą reakcją Fundacji WasowskichCieszymy się, że te utwory żyją, bo są po prostu piękne. Trudno znaleźć w polskiej muzyce rozrywkowej tyle genialnych połączeń tekstu i muzyki, ile stworzyli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski – uznali Monika i Grzegorz Wasowscy.

Nagrania z Santander Orchestra odbyły się w nowoczesnej sali koncertowej „Nowa Miodowa” pod kierunkiem znakomitych dyrygentów – Krzysztofa Herdzina i Radosława Labahua. Reżyserem nagrania jest Antoni Grzymała. 

Santander Orchestra to autorski program skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków, wspierający rozwój ich karier. To nie tylko orkiestra, ale przede wszystkim projekt edukacyjny, łączący praktykę muzyczną na najwyższym poziomie z dodatkowymi zajęciami zwykle pomijanymi w tradycyjnym kształceniu.

Poligrafię albumu, spajającą nowoczesność z duchem czasów lat 60., zaprojektował Mateusz Machalski. Autorką eseju w książeczce pyty jest Anna S. Dębowska. W trosce o  ekologię album został wyprodukowany z materiałów przyjaznych środowisku.

Ekskluzywny projekt, realizowany we współpracy z Santander Bank Polska oraz Allegro w roli mecenasów muzycznego przedsięwzięcia, uświetnia rocznicę 65-lecia Polskich Nagrań oraz 55-lecie emisji ostatniego odcinka „Kabaretu Starszych Panów”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s