PAULA ROMA – posłuchaj najnowszego singla Uziemienie na żywo. Koncert promocyjny już 4 listopada

PAULA ROMA zaprasza na swój koncert premierowy, podczas którego wykona między innymi nowy singiel „Uziemienie”. Koncert odbędzie się już 4 listopada na Open Stage w warszawskim klubie Stodoła.

14 października PAULA ROMA wypuściła singiel „Uziemienie„, zapowiadający drugi album.
Alternatywne brzmienie i energiczność utworu pokazuje nie tylko nowe oblicze Artystki, kunszt producenta, ale także pozwala zanurzyć się w najczęstszym egzystencjalnym pytaniu człowieka współczesnego tj. być czy mieć? Biegniemy za materialnością, chcemy sięgać gwiazd, wznosić się ponad innych, ale czy w tym wszystkim nie zapominamy o uziemieniu? Ale czym jest uziemienie? Fundamentem moralności, pauzą w wyścigu szczurów, czy może po prostu znalezieniem życiowego balansu?

POSŁUCHAJ „UZIEMIENIA”

PAULA ROMA okrzyknięta w zeszłym roku „nową nadzieją polskiej muzyki” ponownie podnosi poprzeczkę, nie tylko ambitnym tekstem, ale także energią utworu. W tej kompozycji jest coś naprawdę lekkiego i przyjemnego, a płynąca z niej energia sprawia, że z nieukrywaną chęcią zapętlimy ją na odtwarzaczu.

Rasowe brzmienie „uziemienia”, to efekt produkcji znanego i nagradzanego Jurka Zagórskiego – a ten duet (Paula+ Jurek) zdaje się uzależniać słuchacza z każdym kolejnym utworem. Całość dopełnia przewrotnie, z uwagi na dynamizm w statyczności, teledysk stworzony przez Adama Romanowskiego (pierwsze cztery litery nazwiska zbieżne z artystką to zbieg okoliczności).

Puentując. Czy można połączyć egzystencjalny temat skłaniający do refleksji w dynamicznym aranżu muzycznym, od którego aż chce się przyspieszyć, a w mózgu przyrasta poziom endorfin? A może to właśnie przekorne pokazanie, że można zarówno być jak i mieć, i to dzięki uziemieniu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s