Pierwsza płyta JOHAN BAND już w sprzedaży (w projekcie m.in. muzycy COLLAGE, BELIEVE I KULTU)

Ukazała się płyta „Do Utraty Tchu” oraz klip „Ikar” Johan Band. W jej powstaniu wzięła udział plejada znanych i cenionych muzyków. Na czele zespołu stoi Johan Stasiak – były lider, wokalista i autor tekstów w hardrockowej grupie Korpus i projekcie Johane’s. Do udziału w tym projekcie Johan namówił swoich wieloletnich Przyjaciół uprawiających wiele różnych gatunków muzycznych od rocka po blues, pop i rock progresywny.

W sesjach nagraniowych wzięli więc udział znakomici muzycy z zespołów: Believe, Collage, Restless, Róże Europy oraz gościnnie Crossroads, Breakout, Kult. W nagrywaniu płyty brał również udział Robert Bielak – jeden z najlepszych w Polsce skrzypków, lider olsztyńskiej Bohemy Artystycznej .

Album jest muzyczną opowieścią która w pięknych aranżacjach łączy gatunki muzyki wspomniane powyżej. Teksty na płycie są pewnego rodzaju podróżą człowieka przez całe swoje życie, pełne namiętności i miłości, upadków i wzlotów oraz dążeniu do spełnienia swoich najskrytszych marzeń. Odzwierciedleniem przekazu artystycznego albumu „Do utraty tchu” jest singiel „Ikar” otwierający płytę i zarazem promujący to wydawnictwo. Premiera klipu, którego Producentem jest ZPTS, odbyła się 15 października 2021: 

Sesje nagraniowe albumu zakończyły się wiosną 2020 roku, ale z powodu pandemii premiera została przesunięta na październik 2021 roku. Kompozytorem całej muzyki na „Do Utraty Tchu” oraz autorem wszystkich tekstów jest Janusz Johan Stasiak. Producentem muzycznym płyty był Mirosław Gil, znakomity muzyk, gitarzysta i lider zespołu Believe.

Patronat muzyczny nad projektem Johan Band objęła Fundacja im. Franciszka Walickiego z Gdyni. Realizacja studyjna albumu „Do utraty tchu”  uzyskała częściowe wsparcie finansowe Funduszu Rozwoju Twórczości  ZAiKS. Wszystkie utwory z albumu „Do utraty tchu” zarejestrowane w ZAiKS. Wydawca i współproducent albumu: ZPTS (Związek Polskich Twórców Sztuki).

Janusz Johan Stasiak jest obecny na rockowej scenie od 40 lat. W 1981 roku współtworzył grupę Korpus, która w latach 1981-1985 wygrała większość rockowych festiwali w naszym kraju (Jarocin 1983 r. – I miejsce w swojej kategorii muzycznej). Zespół zdobył laury także na takich imprezach jak: OPEN ROCK, ROCK NA WYSPIE, MUZYKA MŁODYCH, ROCK GALICJA, ROCK ARENA, ROCK GIEŁDA, ROCK SKRA.W połowie lat 80-tych Korpus był klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel obok TSA, Turbo, Bank i KAT. W 2014 roku grupa reaktywowała się po 25 latach hibernacji i w 2018 roku wydała album „Respekt”.

Poza Korpusem Janusz Johan Stasiak działał także pod szyldem Johane’s, który powstał w 2009 roku. W 2011 roku ukazał się album „Skazany Na Miłość”, z którego pochodziły takie przeboje jak: „Wszystko co w nas” i „Perły spod rzęs”.

MUZYCY  KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W NAGRANIACH

ALBUMU ‘’ DO UTRATY TCHU’’  PROJEKT – JOHAN BAND

GRUPA  JOHANA:

JANUSZ JOHAN STASIAK – WOKAL

MIROSŁAW  GIL  – GITARY

MAREK WOJTACHNIA  – GITARY

ROBERT QUBA KUBAJEK – PERKUSJA

PRZEMYSŁAW  ZAWADZKI –  BAS

ROBERT BIELAK – SKRZYPCE, INST. KLAWISZOWE

GOŚCINNIE:

WINICJUSZ CHRÓST (R.I.P.) – GITARA

ARTUR MIKOŁAJSKI – INSTR. KLAWISZOWE

KONRAD WANTRYCH – FORTEPIAN

SATOMI – INSTR. KLAWISZOWE

Muzyka i słowa – JANUSZ JOHAN STASIAK

Producent muzyczny albumu  – MIROSŁAW GIL

Mix i Mastering – GRZEGORZ MUKANOWSKI

Logo i Logotyp  –  MACIEJ RADECKI

PRODUCENT WYKONAWCZY : MANAGEMENT JOLANTA KRAWCZYK

https://www.facebook.com/johanbandpl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s