„Jeden najbardziej inspirujących kompozytorów na świecie” wg Pedro AlmodóvarA – Rodrigo Leão właśnie wydał album!

Uznany portugalski kompozytor i multiinstrumentalista, nazwany kiedyś  przez Pedro Almodóvara „jednym z najbardziej inspirujących kompozytorów na świecie” – Rodrigo Leão, właśnie wydał swój nowy album „A ESTRANHA BELEZA DA VIDA” (DZIWNE PIĘKNO ŻYCIA).

Były członek znanego zespołu Madredeus i alt-rockowego zespołu Sétima Legião, Rodrigo Leao stał się jednym z najbardziej popularnych i lubianych  artystów w Portugalii.  Jego albumy wielokrotnie docierały do pierwszych miejsc na listach sprzedaży, pokrywając się złotem i platyną. Rodrigo zdobył również międzynarodową popularność, występując z takimi artystami jak Ólafur Arnalds i Ludovico Einaudi czy nagrywając ze Scottem Matthew.

Ponadto, współpracował m.in. z Beth Gibbons, Ryuichi Sakamoto, Neil Hannon czy Caspar Clausen. Regularnie komponuje także dla filmu i telewizji, stworzył m.in. muzykę  do „Kamerdynera” Lee Danielsa z 2013 r. oraz  do nominowanego do Oscara dokumentu Petry Costy „Edge of Democracy”.

Ten flirt z filmem nie jest przypadkowy. Swoje najlepsze albumy Rodrigo skomponował i wymyślił tak, jakby były właśnie filmami lub opowiadaną historią.  W ten sposób powstała również najnowsza płyta “A Estranha Beleza da Vida”.

Do współpracy przy albumie, artysta zaprosił zapźyjażnionych muzyków i producentów Pedro Oliveira, João Eleutério, Pedro Moreira e Carlos Tony Gomes, jak również międzynarodowych gości specjalnych. Kanadyjska piosenkarka i autorka tekstów Michelle Gurevich śpiewa w pierwszym singlu „Friend of a Friend”, a Kurt Wagner z Lambchop pojawia się w „Who Can Resist”. Inni goście to hiszpańska diva Martirio w „Voz de Sal”; portugalska piosenkarka i autorka tekstów Surma w „O Ovo do Tempo”; oraz hiszpańska multiinstrumentalistka i producentka Suso Sáiz w „A Estranha Beleza da Vida”.

Lista utworów:

1. Friend of a Friend (feat. Michelle Gurevich)

2. A Sala

3. Sibila

4. Who Can Resist (feat. Kurt Wagner)

5. 45 segundos

6. O Ovo do Tempo (feat. Surma)

7. Voz de Sal (feat. Martirio)

8. Introducao no 8

9. A Valsa da Petra

10. O Maestro

11. Old Happiness

12. Janeiro 2021

13. Estrela do Norte

14. Estranha Beleza da Vida (feat. Suso Sáiz)

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s