„MTV UNPLUGGED” ZALEWSKIEGO – RUSZA PREORDER PŁYTY

Pod koniec września ukazał się nowy singiel Krzysztofa Zalewskiego „Ptaki”, czyli specjalna zapowiedź projektu MTV Unplugged. A już dzisiaj – rusza preorder tego wyjątkowego albumu, na którym usłyszymy kilkanaście akustycznych wykonań największych hitów Artysty. Płyta ukaże się w formie CD i LP, a każdy z tych nośników będzie miał wersje regularne oraz specjalne.

Format instytucja. Format ikona. Pod szyldem MTV Unplugged zarejestrowano wiele co najmniej legendarnych koncertów – ze słynnym występem Nirvany na czele. Ale to także format poligon, najtrudniejszy test, jakiemu może zostać poddana piosenka – bo musi się obronić bez prądu, bez nadmiaru, właściwie naga. Do grona artystów zaproszonych, by wziąć udział w prestiżowej serii, został niedawno zaproszony Krzysztof Zalewski. I zdał ten najtrudniejszy z testów celująco.

MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny, bo muzyk podszedł do zadania tak rzetelnie jak Paul McCartney w 1991 r. I w jego przypadku brak prądu też nie przekłada się na niedostatki w aranżacjach. Brzmienie dopełnia nieobecna wcześniej na koncertach Zalewskiego bardzo efektowna sekcja dęta. Wysoki poziom napięcia pomagają utrzymać świetni goście: Paulina i Natalia Przybysz śpiewające w piosence „Jednego serca” i coverze „Romanca Cherubina” (w oryginale wykonywane przez Wandę Warską i Czesława Niemena), Justyna Święs i Kuba Karaś z zespołu The Dumplings czy wreszcie Miłosz Pękala, wirtuoz wibrafonu. To koncert bez prądu, ale pełen mocy, w każdej sekundzie, od „Her Majesty” z płyty „Zelig”, którą Zalewski zaczyna swój występ unplugged, przez piosenki z najnowszego albumu „Zabawa”, po „Miłość Miłość” na finał. Jest i premiera: napisany specjalnie na potrzeby koncertu MTV Unplugged utwór „Ptaki”, piosenka apel, by wznieść się ponad podziały.

Posłuchaj utworu “Ptaki”:


Nie ma prądu? Są inne źródła energii. Najważniejszym elementem scenografii stworzonej przez Annę Szczęsny jest słońce. Koncert startuje jeszcze o zmroku, kończy się na chwilę przed kolejnym świtem. Wygląda na to, że jesteśmy w Arizonie. Jest gorąco. Piotr Onopa reżyseruje ten romantycznie amerykański obrazek tak, że Jim Jarmusch może być z niego dumny.

Koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego będzie można zobaczyć 16 października w CANAL+premium oraz CANAL+online. Płyta z zapisem audio występu ukaże się 23 listopada. Koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego powstał przy współpracy ViacomCBS z CANAL+ i Kayax.

Już od dzisiaj można zamówić album “MTV Unplugged” w preorderze. Premiera CD odbędzie się 23 listopada, a premiera winyla 25 marca. Dodatkowo, w sprzedaży jest singiel winylowy „Ptaki”, którego premiera odbędzie się 3 grudnia. Zarówno CD, jak i LP można kupić w wersji regularnej z autografem na www.sklepzmuzyka.pl lub special edition – dostępnej w serwisie Allegro. A do tego specjalna gratka dla fanów – limitowany merch Krzysztofa Zalewskiego.
 

Linki do sprzedaży:
– www.sklepzmuzyka.pl/zalewski/mtvunplugged
– www.allegro.pl/oferta/zalewski-mtv-unplugged-cd-edycja-specjalna-11294672901
– www.allegro.pl/oferta/zalewski-mtv-unplugged-edycja-specjalna-winyl2lp-11294540846

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s