Kuba Badach, Andrzej Piaseczny i Natalia Kukulska gościnnie u Matta Duska!

Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu „Sinatra”, Matt Dusk powraca z jego kontynuacją – „Sinatra Vol. 2”, ponownie zapraszając do współpracy świetnych polskich wykonawców.

Album promuje utwór „That’s Life/ Żyć tak”, w wykonaniu Matta DuskaKuby BadachaAndrzeja Piasecznego i Natalii Kukulskiej.

Posłuchaj w serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/MattDuskPiasecznyBadach 

That’s Life/ Żyć tak – nowy Rat Pack?

Sinatra i wokaliści działający w ubiegłym stuleciu, mieli silne poczucie wspólnoty i często razem występowali, to dlatego wciąż wspominamy ‘The Rat Pack’”.  Do zespołu, który tworzyli Frank Sinatra, Dean Martin i Sammy Davis Jr, na przestrzeni lat często dołączali inni artyści.  „Co by było, gdybym mógł zebrać gwiazdorską obsadę wokalistów, którzy kochają tę muzykę i mogliby razem zaśpiewać, jednocześnie bawiąc się i celebrując to, o co w tej muzyce chodzi” – mówi Matt Dusk.

I tak, rozpoczęła się ciężka praca.  O napisanie polskiego tekstu Matt poprosił Natalię Kukulską i zapytał, czy zechciałaby dołączyć i również zaśpiewać w tym kawałku.  „Jednym z najbardziej charakterystycznych motywów nagrania Sinatry było zawołanie i odpowiedź między ‘that’s life’ Franka, a kobiecymi wokalami B.J. Baker, Gwen Johnson i Jackie Ward.  Chciałem mieć to samo, a Natalia i ja mieliśmy już ten vibe z ‘One Note Samba.’

Na tym jednak nie koniec. „Z Kubą Badachem dogadywaliśmy się świetnie, kiedy nagrywaliśmy ‘Learning The Blues’ na poprzedni album.  Od lat nie słyszałem takiego głosu. Jest niesamowitym artystą, a do tego też fajnym facetem, z którym bardzo lubię przebywać.  Autentyczny i prawdziwy.  Potrzebowaliśmy uzupełnić trio, więc skontaktowałem się z Andrzejem Piasecznym – dobrze wygląda, jest czarujący  i ma świetny głos, jest idealnym dopełnieniem grupy. I to jest to, na co czekałem… skład, który oddaje hołd przeszłości, do tego każdy z nas ma swój własny artystyczny charakter.” 

Utwór jest zapowiedzią albumu ‘’Sinatra with Matt Dusk vol.2’’, którego premiera zaplanowana jest na 22 października. 

ALBUM DOSTĘPNY W PRZEDSPRZEDAŻY

kulturalnysklep.pl: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99177-Sinatra-with-Matt-Dusk-vol-2.html?query_id=1  

empik.com: https://www.empik.com/sinatra-with-matt-dusk-vol-2-dusk-matt,p1283274799,muzyka-p  

pre-save: https://agoramuzyka.ffm.to/MattDuskSinatra2

Umieszczony na płycie „Sinatra with Matt Dusk vol. 2” zestaw 11 standardów ponownie zabiera nas na wycieczkę przez całą karierę Mistrza – jej wzloty, upadki, radości i problemy sercowe. Do tej wspólnej podróży Dusk po raz kolejny zaprosił Kubę Badacha, (z którym nagrał „Learnin’ The Blues” na poprzednią płytę), jednak tym razem nie do duetu, a do tria, do którego dołącza Andrzej Piaseczny, w otwierającym album utworze „That’s Life/ Żyć tak”. Dołącza też Natalia Kukulska, która nie tylko zaśpiewała w pierwszym singlu promującym album „One Note Samba/ Samba na jedną nutę”, napisała też słowa do polskiej wersji utworu wykonywanego przez wyżej wymienione trio, jak rownież wspomogła gentlemanów swoimi chórkami. Zaproszenie do powrotu w czasy elegancji i zmysłowości, kiedy to nieprzerwalnie rządziła muzyka jazzowa, przyjęła również  ikona muzyki i nietuzinkowa osobowość, Artystka, nazywana pierwszą damą polskiego jazzu – Ewa Bem. Wspólnie z Mattem wykonują standard „Fly Me To The Moon” w akustycznej aranżacji, będący wspaniałym zakończeniem albumu.

Matt Dusk sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych albumów, a także liczne nagrody i nominacje.

Lista utworów:

  1. That’s Life / Żyć tak with Kuba Badach, Andrzej Piaseczny i Natalia Kukulska
  2. One Note Samba / Samba na jedną nutę with Natalia Kukulska
  3. All Or Nothing At All
  4. Pennies From Heaven
  5. I’ve Got The World On A String
  6. Where Or When
  7. My Kind Of Town
  8. More
  9. In The Wee Small Hours Of The Morning
  10. I Get A Kick Out Of You

BONUS

11. Fly Me To The Moon with Ewa Bem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s