Eliza A. Tkacz powraca z EPką „Itaka”

Po dwóch latach Eliza A. Tkacz z nową EP’ką „Itaka”. Materiał różni się nieco od „Flash Frames”, wzbogacony o elementy rockowe i hio-hopowe. Eliza ma za sobą bardzo ekscytujące lato koncertowe, którego zwieńczeniem był udział w Festiwalu LIve At Heart w Szwecji.

„Każdy z nas jest Odysem, co wraca do swej Itaki” [L. Staff]. Minialbum zatytułowany „Itaka”, to pięć piosenek, przystanków w podróży do idyllicznego miejsca, spokoju i równowagi. Album zaprasza słuchacza w drogę przez góry, rzeki i morza, a kto spojrzy za siebie, obróci się w kamień. Czy uda się osiągnąć upragniony cel? Czy ten cel jest rzeczywiście tym, czego szukamy? Czy to, czego chcemy, jest tym, czego rzeczywiście do szczęścia nam potrzeba ?

koncerty

Eliza A. Tkacz mieszka i tworzy w Łodzi, gdzie ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Pisze teksty, komponuje i produkuje muzykę, aranżuje utwory słowno–muzyczne, gra na instrumentach klawiszowych i śpiewa. Przez niektórych, ze względu na barwę głosu i przestrzeń w muzyce, porównywana jest do Björk, Tori Amos lub Kate

Bush z wpływami muzyki Depeche Mode. Pozamuzycznie interesuje się nauką i techniką. W przestrzeni internetowej podjęła wyzwanie synergicznego łączenia wszystkich swoich zainteresowań. Reżyseruje i produkuje teledyski, a kompozycje, które tworzy są to zazwyczaj utwory koncepcyjne. W 2018 roku ukazały się trzy single: „Believing in silence (Home)”, „Swan” oraz „Until Death Do Us Part”, które stanowią koncepcyjny tryptyk. W 2019 r. ukazał się debiutancki albumu EP pt. „Flash Frames”.

Nadchodzący album EP pt. „Itaka” ukaże się w drugiej połowie 2021 roku.

http://elizatkacz.com/

„Itaka” STREAMING PARTY:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s