Światowy fenomen, Monsta X, wydali długo oczekiwany anglojęzyczny singiel pt. „One Day”

„One Day” od Monsta X opowiada o stracie lub zerwaniu z kimś i o tym, że wiemy, że kiedyś może poczujemy się lepiej, ale w danym momencie nie jesteśmy w stanie sobie tego uświadomić. Zespół został nazwany przez Grammy.com „jedną z najbardziej płodnych grup K-popu”, a najnowszy singiel jest kontynuacją ich pierwszego, w całości anglojęzycznego, debiutanckiego albumu „ALL ABOUT LUV”. Wydany w lutym 2019 roku album uplasował się na 5 pozycji na liście Billboard 200, czyniąc z Monsta X jedną z 3 k-popowych grup, która znalazła się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia. Ich krążek był jednym z pierwszych koreańskich, w pełni anglojęzycznych, popowych albumów.

„Minęło naprawdę sporo czasu, odkąd wydaliśmy anglojęzyczną piosenkę. Aby wydać ten utwór, otrzymaliśmy dużo wsparcia i pomocy od wielu innych osób. I chciałabym za to serdecznie podziękować. Z powodu pandemii nie byliśmy w stanie zobaczyć się z naszymi MONBEBE’sami, mimo to zawsze byli dla nas światłem i energią. To im należą się szczególne podziękowania, za to, że dotarliśmy aż do tego miejsca. Prosimy, dajcie „One Day” dużo miłości i oczekujcie na nasze nowe piosenki, które ukażą się w niedalekiej przyszłości!” – mówi wokalista Kihyun

Raper JOOHONEY dodaje, “Drodzy MONBEBE’si, w końcu, po wydaniu albumu ALL ABOUT LUV, dzielimy się z Wami nowym anglojęzycznym utworem. Jestem naprawdę szczęśliwy i w pełni gotowy, aby pokazać Wam różne uroki, które posiadamy. Bądźmy zawsze razem, dbajmy o siebie  i dajmy „One Day” dużo miłości!”

W zeszłym roku, Monsta X, wyrazili swoje poparcie dla ruchu Black Lives Matter, podczas występu dla TIME Magazine – TIME100 Talks. „Jako ambasadorzy U.N. dla „Goal 16” opowiadamy się za pokojem i sprawiedliwością”, powiedział raper I.M., ” Wspieraliśmy aktywizm Black Lives Matter i wierzymy, że nadszedł czas, aby przyznać się do teg, że problemistnieje  i go naprawić”.

Zespół szturmem zdobył rynek amerykański wraz z wydaniem „ALL ABOUT LUV”, występując w The Ellen ShowJimmy KimmelGMALIVE with Kelly and RyanThe Today Show i wielu innych. Wydany w lutym album był pierwszym anglojęzycznym wydawnictwem grupy K-pop, a także zadebiutował na 5 pozycji na liście Billboard 200 Chart, co uczyniło z nich 3 grupę K-pop, która znalazła się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia. Album zebrał entuzjastyczne recenzje w takich mediach jak NPRETVarietyAccessAPForbesConsequence Of SoundBillboard i TIME, który stwierdził „You Can’t Hold My Heart” to zmiana tempa: emo pop-rockowy kawałek  z gitarowym podkładem. Jest słodki, ale słony i starannie wykonany, z ukłonami w stronę rocka. To znak, że granice się zacierają – ponad językiem, ponad gatunkiem, ponad kulturą.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s