Polaczek feat. Rogini „Kosmos”

Polaczek, Bartek Brzeziński i Rogini przedstawiają wspólny utwór „Kosmos”, który ma moc kosmicznej rakiety marki Ursus! Polaczek na chwilę odłożył gitarę, żeby spotkać się electro dźwiękami i hip hopem! Tak oto powstał bardzo energiczny, taneczny numer! Będzie się sprawdzał tego lata nad ranem, podczas powrotów do domu!

Kosmos to singiel trochę z innej planety w kontekście dotychczasowej twórczości Polaczka. Powstał w wyniku spontanicznej współpracy Roberta, którego znacie z poprzednich singli takich jak „Żelbeton” czy „Koniec Świata” i Bartka Brzezińskiego, producenta muzycznego zamieszkałego w Luksemburg, absolwenta Abbey Road Institute w Amsterdamie. Współpracującego z takimi wykonawcami jak kanadyjsko-brytyjska grupa Ashes and Dreams czy amerykański wokalista TabInStereo. Do tej dwójki dołączył Rogini, studyjny i live-owy realizator dźwięku, producent i właściciel studia Lukier Records i niewątpliwie prekursor muzyki procesowej. Wstępnie miał on jedynie zmiksować „Kosmos”. Jednak nieświadomy ryzyka, trakcie obcowania ze stanem nieważkości poczuł, że chciałby dodać coś więcej od siebie. Tak powstał feat, Polaczek – Rogini oparty na dźwiękach od Bartka. Ponadto do zaśpiewania chórków zaproszono nietuzinkową songwriterkę i wciąż zaskakującą przedstawicielkę polskiego folku jaką jest Suzia Kłosińska. Zatem jest to, swoista, grupowa wyprawa w przestrzeń Kosmiczną. Dla czego z innej planety? Bo nie usłyszycie tu typowych dla Polaczka elektrycznych i akustycznych gitar. Poczujecie za to potężny bit uszlachetniony ciosem od Przemka Kuczyńskiego oraz niezbędną dawkę kosmicznego promieniowania

Polaczek

5 września 2017 roku zadebiutował singlem oraz klipem „Skrzydła” , jako niezależny twórca.

Kolejne single które ukazały się w niewielkich odstępach czasu to „Ojczyzna” oraz „Ogród” – opublikowany jako live z koncertu w niszowym „Domu Sztuki„ Jacka Olejniczaka w łodzi. Kolejny, akustyczny singiel zarejestrowany w Studio Radia Łódź to „W jedno z twoich miejsc” do którego powstał video klip wyreżyserowany przez Polaczka, od lat zawodowo związanego z branżą fotograficzną i filmową. Gościnnie w chórkach do singla wystąpiła Eliza Tkacz. W sesji w studio radia Łódź wzięli udział także  Rafał Napieralski ( obecnie gitarzysta w BRUKLIN ), Dawid Rudzki ( obecnie gitarzysta w BRUKLIN ) , Marek Czmochowski.

Ciekawym akcentem tej współpracy  był występ na festiwalu Spinbreak w Poznaniu.

Po krótkiej przerwie nawiązuje współpracę z Rafałem Matuszakiem, basistą zespołu COMA, który wziął na siebie rolę producenta muzycznego. Skład zasilił Przemek Dominiak na gitarze oraz Przemek Kuczyński na instrumentach perkusyjnych.

Na tą chwilę efektem owej współpracy jest 6 gotowych singli. Premiera pierwszego z nich „Żelbeton” miała miejsce we wrześniu 2020. „Żelbeton” zagościł na kilku playlistach między innymi na 1 miejscu Listy Przebojów Radio Rzeszów czy w propozycjach do notowania Turbo Top w Antyradio.

Wszystkie dotychczasowe single i klipy można obejrzeć na playliście : 

Na 11_12_2020 Polaczek zaplanował premierę kolejnego singla „Koniec Świata” jest to jednocześnie premiera animowanego klipu wyreżyserowanego przez Polaczka, narysowanego przez Emilię Jakubowską i animowanego przez Artura Hanaja. 

Linki:

www.polaczek.art

https://www.facebook.com/rp.polaczek

https://www.instagram.com/rp.polaczek/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s