Volkman „Leśne Mazowsze”

Volkman prezentuje swój najnowszy album „Leśne Mazowsze”. Wydawnictwo jest już dostępne we wszystkich serwisach streamingowych.

Volkman, duet tworzący polską muzykę etno-elektro. Konrad Cygal i Albert Hochschulz, bo o nich mowa, mieszkają i tworzą w Austrii, gdzie obaj studiowali na Uniwersytecie Muzycznym w Graz.

Konrad (wokalista) jest śpiewakiem operowym, przez lata jednak zafascynowany był muzyką ludową. Zamiłowanie to zaowocowało pracą magisterską, gdzie opisał praktykę wykonawczą pieśni kurpiowskich oraz różne aranżacje w muzyce klasycznej.

Albert jest inżynierem dźwięku, miłośnikiem muzyki folkowej świata i zapalonym kompozytorem muzyki elektronicznej.

Razem w 2020 roku wydali pierwszy album „Kurpiowskie Pieśni”, gdzie Konrad stylizuje swój śpiew na kształt białego głosu. Wraz z Albertem stworzyli nietuzinkowe aranżacje, które były owocem wspólnej tęsknoty za Polską.

Dziś prezentują swój nowy album „Leśne Mazowsze”.

„Leśne Mazowsze” w serwisach streamingowych: https://distrokid.com/hyperfollow/volkman/lene-mazowsze

Volkman bazuje na pieśniach zapisanych przez Oskara Kolberga oraz Władysława Skierkowskiego. Każdy album zawiera utwory jednego regionu. Pieśni poszczególnych albumów opowiadają pewne historie, które (jak dotąd) zawsze kończą się tragicznie.

Niedopowiedzenia zawarte zarówno w warstwie harmonicznej, jak i tekstowej, pozostawiają dla słuchaczy wiele możliwości interpretacji.

Facebook:
https://www.facebook.com/volkman.band/

Spotify:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s