Majka Jaszcz „Above The Sky”

W sieci ukazał się najnowszy singiel Majki Jaszcz (Maria Monika Jaszcz) zatytułowany „Above The Sky„. Majka ma 28 lat i na swoim koncie wiele muzycznych osiągnięć. Za najbardziej wyróżniający się punkt jej kariery można uznać wygraną w programie Szansa na Sukces, odcinek z Urszulą, gdzie zaśpiewała piosenkę „Na sen”.

Po tym sukcesie Majka opublikowała dwa single „Byle do” i „Akacje”.

Utwór „Above The Sky” będący powrotem do inspiracji muzycznych Majki i bardziej popowo-soulowego brzmienia powstał we współpracy z DJ-em oraz producentem muzycznym Januszem „Positive” Stanisławskim. Autorką tekstu jest Agata Guzik.

To piosenka, opowiadająca o tęsknocie za bratnią duszą i o poszukiwaniu osoby, z którą jesteśmy w stanie osiągnąć prawdziwą bliskość i intymność – mówi o singlu sama Artystka.

Angielski tekst nadaje piosence uniwersalności oraz międzynarodowego vibe’a. Lekko w szpiegowsko bondowskim klimacie z twistem. Podejście Majki do bawienia się formą w tematyce, w której powiedziano już wszystko, pozwala z przyjemnością słuchać tego utworu.

Posłuchaj na platformach streamingowych: https://bit.ly/35A2Tjs

Mery Dzey,

czyli Maria Monika Jaszcz – wokalistka, autorka tekstów i muzyki obdarowana dużą skalą oraz niezwykle mocnym – „czarnym wokalem”. Rodowita bobrowianka. Właśnie w tej małej miejscowości stawiała swoje pierwsze muzyczne kroki, uczęszczając do szkoły podstawowej, gdzie pod okiem p. Waldemara Rudy rozwijała swój talent wokalny. Równocześnie ze szkołą podstawową, kontynuowała naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Muzyka od najmłodszych lat stanowiła jej największą pasję, którą sukcesywnie kontynuowała na każdym etapie swojej wieloletniej edukacji. Wraz z rozpoczęciem liceum im. Jana Twardowskiego w Dębicy podjęła naukę gry na saksofonie altowym w Szkole Muzycznej II stopnia. Dyplom muzyka na tym właśnie instrumencie obroniła już w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie Profesora Ignacego Stojka (2015).

Śpiewanie jednak od dziecka było formą muzycznej aktywności, która interesowała ją najbardziej. Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie w wieku 26 lat pierwszego miejsca w legendarnym programie muzycznym SZANSA NA SUKCES (2019), w odcinku z Urszulą, gdzie Mery dała się poznać szerszej publiczności. Po swoim sukcesie w programie, 23 listopada 2019 roku, Artystka zadebiutowała ze swoim debiutanckim singlem „Byle do”. Kolejny, drugi singiel „Akacje”, ukazał się światu 17 lipca 2020 roku.

Mery ma na swoim koncie współpracę z wieloma wspaniałymi krakowskimi muzykami, m.in. wybitnym pianistą Piwnicy pod Baranami – Panem Konradem Mastyło. Od 2014 roku jest aktywnie grającym muzykiem Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, gdzie występuję także jako solistka.
Koncertuje i śpiewa w licznych projektach, m.in.:  w coverowym projekcie GET UP, czy duecie z wokalno-instrumentalnym z pianistką Olgą Stępniak.

Mery swój talent wokalny rozwijała pod okiem świetnych pedagogów, m.in. Pauliny Kujawskiej czy Justyny Motylskiej w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie doskonaliła technikę śpiewania SLS (speech level singing).

Ponadto jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim (2017). Obecnie Maria pracuje nad swoją EP-ką. Płyta to największe spełnienie marzeń Mery, na której będzie można usłyszeć głównie utwory w popowo–soulowo-rockowych aranżacjach, ale nie zabraknie również nostalgicznych ballad z towarzyszeniem fortepianu, okraszonych sekcją dętą, czy kwartetem smyczkowym.

Poza solową twórczością artystka bierze udział w dwóch sideprojectach: Get Up – Cover Band i duecie The Lions.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s