Ania Byrcyn „Chowam się”

„Chowam się” to premierowy singiel Ani Byrcyn. Najnowsza piosenka Ani utrzymana jest w stylistyce retro soul i r`n`b. Muzykę skomponował Marcin Nierubiec, który ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Doda, Urszula, Gromee i inni. Słowa napisała Ania Byrcyn i Jan Karpiel. Reżyserem teledysku jest Olga Czyżykiewicz. Producentem muzycznym jest Darek Polubiec, a producentem wykonawczym Agata Kuźnicka.

Ania Gąsienica – Byrcyn to finalistka 11 edycji programu „The Voice of Poland”. Mieszka w Zakopanem i pochodzi z jednego z najstarszych podhalańskich rodów. Jej pradziadek Stanisław Gąsienica-Byrcyn był pionierem narciarstwa tatrzańskiego i jednym z najbardziej znanych i bohaterskich ratowników TOPR-u od 1909 roku. Ania muzyką i śpiewaniem zajmuje się od 5 roku życia. Od 2018 roku występuje w zespole ludowym „9 Siył”, z którym koncertowała od Kościeliska, aż po Pekin czy Delhi. Obecnie studiuje w Katowicach na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej im.K.Szymanowskiego.

Dedykujemy z Anią ten utwór wszystkim osobom nadwrażliwym, które czują, kochają i przeżywają świat mocniej. W trudnym czasie po pandemii wszyscy  potrzebujemy empatii i bliskości drugiego człowieka” – mówi kompozytor utworu „Chowam się” Marcin Nierubiec. „Okres pandemii uświadomił mi, jak bardzo nasz świat jest kruchy, jednak ja wierzę w to, że to tylko etap przejściowy i że mimo wszystko czeka nas dobra i jasna przyszłość. I o tym właśnie jest piosenka Chowam się” – dodaje Ania Byrcyn.

Muzyka: Marcin Nierubiec 
Słowa: Ania Byrcyn, Jan Karpiel

BIO

Ania Gąsienica Byrcyn – choć urodziła się w Kanadzie, wraz z siostrą Maryną oraz bratem Klimkiem jest potomkinią najstarszych i najpotężniejszych podhalańskich rodów góralskich.

Z uwagi na pochodzenie Ania od urodzenia uczestniczyła w wydarzeniach rodzinnych, którym często towarzyszyła góralska muzyka na żywo. Od 5. roku życia brała udział w próbach góralskiego zespołu Małe Klimki.

W wieku siedmiu lat Ania Byrcyn rozpoczęła edukację w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej w Zakopanem i splotła swój rozwój muzyczny z grą na skrzypcach. Kontynuowała go przez 12 lat, do ukończenia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie.

Rozwojowi wokalu sprzyjały zespoły góralskie, do których Ania należała od dziecka. Małe Klimki, Polaniorze aż w końcu od 2018 roku 9 SIYŁ – zespół, z którym koncertuje od Kościeliska po Pekin i Delhi wygrywając liczne konkursy muzyki ludowej, tradycyjnej, czy góralskiej i osiągając w tej dziedzinie najwyższy możliwy poziom.

Technika śpiewania po góralsku różni się jednak od techniki śpiewania muzyki rozrywkowej, popu czy jazzu tak, jak gwara góralska różni się od języka polskiego. Dlatego od 2016 r. Ania pracuje nad doskonaleniem innych technik śpiewania oraz wydobywaniem kolejnych odcieni i barw jej głosu, najpierw indywidualnie, a od 2018 r. roku także pod okiem wykładowców Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu.

Jesienią 2020 roku muzykalność, talent i pracowitość, a także nieprzeciętna wrażliwość doprowadziły Anię Byrcyn do finału 11. edycji talent show The Voice of Poland, podczas której zachwyciła jurorów i ogólnopolską publiczność.

Od tamtej pory Ania Byrcyn ma na koncie kilka mniejszych i większych wydarzeń muzycznych mi. in. Udział w koncercie Betlejem w Polsce, gościnny występ na płycie Jazz meets the Beatles, czy produkcja muzyczno-fabularna TVP pt. Dekalog A.D. 2021.

Aktualnie Ania Byrcyn pracuje nad swoimi debiutanckimi singlami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s