HARLEM „Mazurski Wiatr”

Kilka dni temu zespół HARLEM wydał swój najnowszy singiel pt. „Mazurski Wiatr”. HARLEM od lat cieszy się niesłabnącą popularnością w środowisku miłośników rockowych klimatów.

Lider zespołu Krzysztof „Dżawor” Jaworski, dzielący życie pomiędzy miejscem swoich korzeni i bicia serca Olsztynem a zamieszkania Warszawą, postanowił podzielić się swoją miłością i fascynacją Warmią i Mazurami. Dlatego też, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, piosenka „Mazurski Wiatr” jest nie tylko esencją wrażliwości zespołu, ale pewnego rodzaju hołdem dla piękna tego regionu Polski. 

Singiel utrzymany jest w konwencji softowego pop rocka, z charakterystyczną zadziornością wokalisty Kuby Weigla i pojawiającego się także w roli wokalisty Krzyśka Jaworskiego, wyrazistymi partiami smyków oraz gitar, a przewijająca się przez to pasmo dźwięków smuga popularnego w ostatnich latach vintage’u, zachowuje świeżość współczesnej muzyki i prawdziwość wykonujących ją muzyków.

Aż się chce powiedzieć: polskie góry mają swoich Golców i Zakopower a Mazury – właśnie HARLEM.

Harlem – grupa rockowa, założona w 1993 roku przez gitarzystę Krzysztofa Jaworskiego, wokalistę Ryszarda Wolbacha, perkusistę Jarosława Zdankiewicza oraz basistę Wiesława Sałatę.

Dorobek zespołu stanowią:

sześć płyt długogrających, liczne przeboje, jak: Kora, Kiedy góral umiera, Piąta trzydzieści, Jak lunatycy czy Świat w obłokach; setki koncertów zagranych na największych polskich i zagranicznych  scenach a także liczne kooperacje z grupą Dżem, Braćmi, Grzegorzem Markowskim, Dean Bowmanem, Tadeuszem Nalepą, Edytą Geppert, Grażyną Łobaszewską i innymi.

Obecnie Harlem tworzą:

Krzysztof „Dżawor” Jaworski – gitary elektryczne
Kuba „Qbek” Weigel – śpiew, gitara akustyczna
Cezary „Kaz” Kaźmierczak – instrumenty klawiszowe
Stanisław Czeczot – gitara basowa
Dominik Brzuzy-Jędrzejczyk – perkusja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s