Janko Gra „Ja, Muzyk” [streaming party]

“Ja, Muzyk” to drugi album artysty, który występuje pod pseudonimem artystycznym Janko Gra. Płyta jest już dostępna na platformach cyfrowych i na YouTube.

Janko Gra, czyli Mateusz Janowicz pochodzi z Białegostoku. Pierwszą gitarę odgrzebał na strychu (miała 3 struny i była mocno popękana) w wieku 7/8 lat. Rodzice widząc to pomogli mu zapisać się na pierwszy kurs gry na tym instrumencie. Jako nastolatek udzielał się w wielu kapelach rockowych, zajmując miejsce gitarzysty.Później założył własny zespół, w którym także śpiewał. Łącznie zagrał ok. 20 -30 kameralnych koncertów. Finał wszystkich tych projektów był jednakowy. Zespoły się rozpadały. W międzyczasie inwestował w coraz lepszy jakościowo sprzęt.

Zafascynowany muzyką COMY (z pierwszych płyt), Hunter, System of a Down, stwierdził, że chciałby pisać własne rockowe piosenki, bo uwielbia energię, jaka płynie z tej muzyki. Dzięki temu powstał projekt “Janko Gra“. Pierwsze nagrania rozpoczął w domu. Na żywo rejestrował gitary (elektryczna, basowa), perkusję tworzył w programie. Na koniec dogrywał wokal. Skompletowany materiał wysyłał do znajomego, który zawodowo zajmuje się miksem oraz masteringiem. Tak powstał pierwszy album zatytułowany “Niezawiłe Analizy”. Piosenki z pierwszego albumu były grane w kilku lokalnych stacjach radiowych w Polsce.

“Chciałem zrobić krok do przodu, bo wiedziałem, że mogę pokazać więcej jako twórca muzyki i zacząłem komponować drugi album pt. “Ja, Muzyk”, w którym aranżacyjnie bardziej to urozmaiciłem o elektroniczne brzmienia, o kontrole nad dynamiką utworu (głównie słychać w utworze “Perły w głębi”) i o łagodniejszym lub bardziej zmanierowanym wokalu, wykorzystałem więcej brzmień gitarowych, bardziej poukładałem melodie w piosenkach, uwypukliłem bas, gitara już nie grała roli pierwszoplanowej (jak na pierwszym albumie).” – informuje artysta.

Na albumie “Ja, Muzyk” usłyszymy różne tematyki piosenek – od romantycznych, przez refleksyjne, aż do zupełnie lekkich i radosnych melodii.

„Ja, Muzyk” streaming party:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s