Rozen „Rozen” [ten album to wyciskacz łez]

Zespół Rozen właśnie wydał swoją pierwszą płytę. Ich debiut już teraz może walczyć o tytuł najbardziej wzruszającego albumu roku.

Rozen to czwórka przyjaciół grających muzykę z pogranicza indie folku i popu. Powstali z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena, który, choć nie może żyć bez grania, muzyczną pasję odkrył przez przypadek. Lider zespołu na co dzień jest strategiem w agencji brandingowej. Gitarowy samouk, który swoje piosenki chował romantycznie do szuflady. Oprócz Andrzeja Rozena zespół tworzą skrzypaczka Karolina Matuszkiewicz, wiolonczelista Dominik Frankiewicz oraz perkusista Kacper Majewski.

Dzięki wspólnej, muzycznej wrażliwości, uniwersalne doświadczenia miłość, tęsknotę, nadzieję czy stratę, przekładają na melodie, które z łatwością można nucić. Każda piosenka to opowieść utkana z fabularnych, pełnych emocji tekstów, których bohaterem może być każdy z nas. Płyta Rozena nie jest jak prywatny pamiętnik, to zbiorowe ćwiczenia z przeżywania.

Album wyprodukował Mateusz Hulbój w Studiu Przemysłu Rolno-Spożywczego. Gościnnie pojawiają się Szczepan Pospieszalski (trąbka) i Maniucha Bikont (tuba) z zespołu Tęgie Chłopy, Wawrzyniec Topa (kontrabas), grający m.in. z Ralphem Kaminskim i Meek, Oh Why?, Barbara Baska (tenor), Tomek „Serek”
Krawczyk (gitara), współpracujący z Melą Koteluk, Magdą Rutą i Pawłem Domagałą, Kazik Nitkiewicz (flugelhorn) występujący w Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej oraz Patryk Walczak (akordeon).

W dniu premiery wydawnictwa, tj. 16 kwietnia 2021 r., na oficjalnym kanale YouTube wytwórni FONOBO Label ukazał się teledysk do utworu „Cień”. Piosenka została wybrana na czwarty singiel promujący album.


Do tej pory płytę promowały piosenki „Lepszy Ląd”, „Nie wyjadę” oraz „Tańczyć”.

Debiutancka płyta zespołu Rozen ukazała się nakładem wytwórni FONOBO Label.

Słuchaj albumu: „Rozen”

[kliknij w tytuł albumu żeby wybrać ulubiony serwis cyfrowy]

Zamów płytę: „Rozen”

[kliknij w tytuł albumu żeby przenieść się na stronę sklepu]

Streaming party:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s