Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Miał 74 lata

Zmarł Krzysztof Krawczyk. Szeroko znany polski piosenkarz obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor miał 74 lata. O śmierci poinformował menedżer artysty Andrzej Kosmala na Facebooku. Doniesienia potwierdziła nam żona artysty, Ewa Krawczyk.

Jak poinformowała Ewa Krawczyk, powodem śmierci jej męża nie był COVID-19.

„Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca (…). Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę”

– pisał po powrocie do domu

„Bóg zaprosi mnie do niebiańskiego chóru”

W październiku 2020 r. Krawczyk informował na łamach „Super Expressu”, że kończy karierę. W trakcie pandemii ograniczył jakiekolwiek wystąpienia publiczne.

„Finiszując w biegu mego życia nie wypatruję jednak napisu meta. Jako człowiek wierzący wiem, że dla mnie nie ma mety, bo przede mną jest horyzont, w którego stronę zmierzam. Lecz będę walczył do ostatniego dźwięku, chyba, że od publiczności usłyszę: »Panu już dziękujemy«! Albo Bóg mój zaprosi mnie do swego niebiańskiego chóru. Zapewne skieruje mnie do sekcji polskiej, a tam spotkam tak wielu moich przyjaciół”

– mówił wówczas Krzysztof Krawczyk

W sobotę Krawczyk opuścił szpital, gdzie trafił na skutek zakażenia koronawirusem.

W ostatnich tygodniach Krzysztof Krawczyk ciężko przechodził zakażenie koronawirusem, jednak dwa dni temu poinformował, że opuścił szpital i czuje się już lepiej. Jak poinformowała Ewa Krawczyk, powodem śmierci jej męża nie był COVID-19. Muzyk odszedł 05-03-2021 około godz. 15.

Wcześniej informację o śmierci Krzysztofa Krawczyka przekazał menedżer piosenkarza Andrzej Kosmala.

Krzysztof Krawczyk szpital opuścił 3 kwietnia. „Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!” – pisał po powrocie do domu.

Był autorem niezapomnianych przebojów

Urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. Był trzykrotnie żonaty. W latach 70. był mężem Grażyny Adamus i Haliny Żytkowiak, z którą miał syna Krzysztofa. W 1982 poznał swoją przyszłą żonę, Ewę. Miał trzy adoptowane córki.

W latach 1963–1973 i 1976 wokalista zespołu Trubadurzy, od 1973 artysta solowy. Wypromował wiele znanych przebojów, m.in. „Parostatkiem w piękny rejs”, „Chciałem być”, „To co dał nam świat”, „Mój przyjacielu”, „Trudno tak”, „Bo jesteś ty”.

Jego popularność wyznaczały liczne trasy koncertowe w Europie i na świecie oraz wiele nagród i wyróżnień. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną.

Jego utwory doczekały się wielu coverów śpiewanych przez innych wykonawców i zespoły.

fot. Sławomir Mielnik/PAP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s