Heima „Luna”

W sieci właśnie pojawił się pierwszy utwór oficjalnie zapowiadający debiutancką płytę zespołu Heima. Singiel “Luna” to popowo-alternatywny przedsmak pełnowymiarowego krążka, którego premiera zaplanowana jest na lato 2021 roku. Utworowi towarzyszy również pełen tajemnic i magii teledysk.


„Luna” to krótkie przemyślenie napisane podczas pobytu w wannie. Już w tej chwili czuję, że będzie ono odbierane przez każdego inaczej. Dla mnie to taki alert, żebyśmy pamiętali o tym, że każde nasze działanie przynosi skutki, które są nieodwracalne i targają ze sobą lawinę konsekwencji. Czasem lepszych, czasem gorszych. Po prostu efekt motyla. Nie chcę sugerować nikomu co ma myśleć słuchając tego utworu. To jest piękne w sztuce, że każdy może ją odbierać na swój własny i unikalny sposób. Ważne, żeby poczuć cokolwiek. Coś na co pozwala twoja wrażliwość. Jeśli ty człowieku czytasz to – napisz do mnie i powiedz jakie uczucia wzbudza w Tobie ta treść. Może będzie to coś na co ja sama nigdy bym nie wpadła. Utwór został wyprodukowany przez łódzkiego producenta i muzyka Pawła Cieślaka. – mówi o utworze Olga Stolarek, wokalistka zespołu.

Heima to łódzki zespół powstały pod koniec 2017 roku z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki i autorki tekstów. Żaden z członków zespołu nie jest w stanie określić,  jaki właściwie gra gatunek muzyki. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki i pianina oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie i pomimo ogromnego zróżnicowania, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. Wystąpili między innymi na Soundedit, FAMA oraz Songwriter Łódź Festiwal. W 2020 zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight wręczanej w ramach konkursu współorganizowanego przez Festiwal Soundedit i Radio Łódź. Artyści współpracują z łódzkim muzykiem i producentem Pawłem Cieślakiem. W ramach tej kolaboracji powstał materiał na debiutancką płytę zespołu, której premiera planowana jest na lato 2021.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s