Ala | Zastary „Bibeloty”

Ala|Zastary prezentują teledysk do piosenki „Bibeloty”. Materiał nakręcony na taśmie filmowej 16mm przez reżyserkę Nastkę Gonerę i operatora Igora Połaniewicza to poetycki kolaż o poszukiwaniu schronienia przed naginającym do niechcianych ról światem. Bohaterki teledysku, dwie dorastające dziewczyny, znajdują je w starej szafie – stoi w szczerym polu, a pośród wielu bibelotów, trochę omszałych i niedzisiejszych, znajdzie się miejsce na prawdziwe, piękne uczucia. Wystarczy wejść.

„Bibeloty” to piosenka-pozytywka – coś osobistego i intymnego, co chronimy przed światem, bo przypomina nam się o tym, że są na nim jeszcze piękne rzeczy, osoby i zjawiska. Może nam pomóc gdy czujemy się na prawdę źle. I o tym też jest ten utwór – o momentach słabości i bezsilności, a także o poczuciu, że zawiedliśmy samych siebie.

Klip z pewnością znajdzie się w selekcji wielu festiwali filmowych, za co cała ekipa, jak i zespół trzymają kciuki. 

Utwór „Bibeloty”, pochodzący z płyty „JUTRO?”, w nowej, zremasterowanej wersji będzie częścią limitowanego, winylowego wydawnictwa duetu, które właśnie się ukazało i jest możliwe do kupna na bandcampie zespołu. 

Ala Zastary – Ala Boratyn i Jakub Sikora to piosenkowa para, która łącząc tradycję rodzimego popu ze współczesnym r’n’b, lo-fi elektroniką i hip-hopem tworzą nową jakość w polskojęzycznej muzyce rozrywkowej. Alicja Boratyn, od najmłodszych lat znana szerszej publiczności, w 2007 roku wydała swój debiutancki album „Higher”. Jakub Sikora to m.in. założyciel zespołu Crab Invasion. Oprócz projektu ALA|ZASTARY oboje udzielali się w zespole New People. 

Poprzednie single Ala|Zastary, które zwiastowały nadchodzący debiut zespołu, spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony mediów. Płyta „Jutro?” została doskonale ocenione przez fanów i krytyków muzycznych, pisała o niej naważniejsza prasa (Newsweek, Polityka), zespół udzielił serii wywiadów w radiu (Chilli Zet, Jedynka, Czwórka, Radio Kampus). 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s