Miro Kępiński „Tell”

„Tell” został napisany już w 2015 roku i jest melancholijną opowieścią, która stała się obowiązkowym punktem mojego repertuaru koncertowego. Zawsze odpoczywam kiedy go wykonuję.  Dodatkowo od czasu powstania, kompozycja pojawiła się m.in. w Japońskim dramacie „La Mano” czy Amerykańskim dokumencie „The Wounds We Cannot See”. – mówi Miro Kępiński o swoim nowym singlu.

19 marca, na 10 dni przed Piano Day swoją oficjalną premierę ma singiel ‘Tell’ Miro Kępińskiego. Jest to zapowiedź nadchodzącego albumu ‘Primal Time’, który ukaże się dokładnie w święto pianina, czyli 29 marca.

Pojawił się już na oficjalnej playliście Piano Day, więc cieszę się że całe ‚Primal Time’ będzie mieć premierę tego szczególnego dnia.

Bio:

Miro Kępiński – to producent, performer oraz  utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Najnowsze filmy z jego muzyką, to m.in. hollywoodzki dramat ‚In This Gray Place’ z udziałem Phila LaMarra (‚Pulp Fiction’) – nagrodzony statuetką Adam Bratcher Music na Polish Film Festival Los Angeles oraz nominowany do Hollywood Music in Media Award obok Hildur Guðnadóttir (Joker) czy ‚Lord Finn’ – nagroda Best Score na festiwalu filmowym w Jakarcie 2019.   Za muzykę do ‘The Wounds We Cannot See’ (film dokumentalny, USA) zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in.  Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje – realizowany przez  Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu, surowości oraz słowiańskiej melancholii wtopionej w klasyczne brzmienia. Miro grał także na znaczących festiwalach filmowych jak OFF CAMERA w Krakowie i Polish Film Festival w Los Angeles. W 2018 roku zagrał podczas 3 edycji Męskiego Grania. W tym roku został nominowany do nagrody FRYDERYK 2020 za album-ścieżkę dźwiękową do filmu „In This Gray Place” wydaną nakładem Kayax w październiku 2019.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s