CHEMIA „Angina”

Grupa CHEMIA zaprezentowała kolejny singiel promujący nadchodzące wydawnictwo. Utwór zatytułowany „Angina” jest już dostępny na kanale YouTube i we wszystkich serwisach cyfrowych.

Jest to drugi po „Modern Times” utwór z ich nadchodzącego albumu „Something to Believe in” wyprodukowanego przez uznanego i wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzystę i autora tekstów Andy’ego Taylora (Duran Duran, The Power Station, Reef). Andy Taylor, poza własnymi zespołami, wyprodukował także przeboje dla takich artystów jak m.in.: Thunder, Rod Stewart, The Ting Tings i The Almighty.

Nowy singiel CHEMII zatytułowany „Angina” został nagrany w Londons Baltic Studios i zawiera m.in. smyczkową aranżację byłego klawiszowca zespołu Bush i aranżera Sachy Puttnama. Sacha znany jest również z pracy nad muzyką do filmów takich jak chociażby nagradzany „The Confessional”, który wyreżyserował RobertLePages, a także zrobił aranżacje smyczkowe dla wielu innych wielkich artystów, w tym takich jak Sia, Peter Green czy REEF. 

CHEMIA zwróciła się również do swojego dobrego przyjaciela, uznanego polskiego kompozytora klasyki i wiolonczelisty Jana Stokłosy, który zebrał pod swoją batutą kwartet smyczkowy i perfekcyjnie opracował i wykonał aranżację Sachy. Sekcja smyczkowa została nagrana w Warszawie w Teatrze Kamienica, a nagrania zrealizował Tomasz Budkiewicz.

Gitarzysta i założyciel CHEMII Wojtek „W” Balczun: „Od opracowania piosenki z Andym (Taylorem) jako producentem płyty, po współpracę z takimi artystami jak: Sacha Puttnam i Jaś Stokłosa czuliśmy, że jest to dla nas wszystkich szczególne przeżycie.  To było niesamowite zobaczyć, jak to wszystko razem tworzy coś naprawdę wyjątkowego i mamy nadzieję, że wszyscy poczują w tym utworze nasze emocje”. 

W międzyczasie zespół postanowił kontynuować w swoich teledyskach widoczną już w „Modern Times” koncepcję nawiązującą do tzw. filmów drogi. Aby zrealizować ten zamiar muzycy polecieli do Turcji, żeby nakręcić materiał do klipu.

Frontman CHEMII Łukasz „Luke” Drapała powiedział: „Chcieliśmy nakręcić wspaniałe krajobrazy oddające orientalny charakter tego utworu i jak zwykle z pomocą przyszedł współpracujący z nami angielski reżyser Adam Berker. Znaleźliśmy niesamowitą część Turcji, w okolicach Kapadocji, która była bardzo wyjątkowym i magicznym miejscem do filmowania. Zwracam też uwagę na tytuł utworu, który w Polsce brzmi dosyć oryginalnie, ale cały sens ukryty jest w angielskim tekście, który napisał Andy”. 

W Polsce singiel zostanie wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a za granicą przez DCM Records, z dystrybucją firmy Absolute Distribution. Kolejną nowością jest ujawnienie przez zespół daty premiery płyty „Something to Believe in”, która ukaże się 20 sierpnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s