Shandy & Eva „Tacy Sami”

Duet Shandy & Eva (Shandrelica Casper i Eva Żmijewska) z utworem „Tacy Sami”

Duet znany jest ze swoich autorskich, klimatycznych  kompozycji z charakterystycznym brzmieniem gitary akustycznej i instrumentów perksyjnych. Utwór niesie ze sobą ważne przesłanie. Powstał inspirowany wydarzeniami, które na przestrzeni ostatnich lat mocno podzieliły nasze społeczeństwo.

To co obecnie dzieje się dookoła nas jest przerażające  Niestety  historia niczego nas nie nauczyła. Pozostajemy bez wzajemnego szacunku, obojętni na ludzką krzywdę, tworzymy sojusze bazując na konfliktach i nietolerancji. Nasza piosenka wynika z  niezgody na taki stan rzeczy. Trzeba głośno krzyczeć i postarzać wszem i wobec, że  niezależnie od statusu społecznego, koloru skóry, poglądów politycznych, kultury, orientacji seksualnej, wieku, płci… wszyscy jesteśmy ludźmi, jesteśmy TACY SAMI – mówi Ewa Żmijewska.

Teledysk powstał dzięki współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. 

Podczas ostatniego koncertu, który udało nam się zagrać w pandemii, jedną z osób na bardzo ograniczonej widowni był Andrzej Wolf, wspaniały operator filmowo-telewizyjny oraz wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. Po koncercie długo rozmawialiśmy o naszej muzyce i planach co do nowego utworu „Tacy sami” oraz teledysku i tak nawiązała się współpraca.  Krótko po tym wydarzeniu, dzięki pomocy Andrzeja Wolfa oraz Pawła Wojciechowskiego, jednego ze studentów Warszawskiej Filmówki,  zaczął klarować się  scenariusz. Udało nam się  zgromadzić fantastyczną ekipę i powoli urzeczywistnić nasze plany – dodaje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s