THEKAYETAN Z NOWYM SINGLEM NA ŚWIATOWY DZIEŃ PRZECIW HOMOFOBII, TRANSFOBII I BIFOBII

Fot. Mateusz Jaskot

W serwisach streamingowych pojawił się nowy singiel thekayetana pt. “miss u”. Nagrany w języku angielskim utwór nieprzypadkowo wydany jest właśnie 17 maja, gdyż tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Singlowi towarzyszy teledysk, wyreżyserowany przez fotografa Mateusza Jaskota.

thekayetan to kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. W swoich tekstach porusza tematy, z którymi często borykają się osoby LGBTQIA+ w Polsce. Został dostrzeżony przez Kayax w projekcie dla debiutantów My Name Is New, w ramach którego wydał swój debiutancki album „Dla nas dom” (2021). Album promowały między innymi takie utwory, jak „Skóra” (który znalazł się również na wydanym przez Kayax prideowym albumie „Music 4 Queers & Queens”) oraz nagrany wraz z gwiazdą muzyki elektronicznej Reni Jusis – singiel „Pole widzenia”. 

W październiku minionego roku ukazała się druga płyta thekayetana zatytułowana „psychodynamiczne”. Album powstał w oparciu o koncepcję terapii psychodynamicznej i doświadczenia Artysty z terapii. Promowały go takie single, jak „twój zapach”„hebefrenicze” z Mery Spolsky czy „wgląd” z IGNACYM. 

W ubiegłym roku utwór thekayetana wykorzystano m.in. w nagrodzonym Złotym Lwem filmie „Słoń” (reż. Kamil Krawczycki), a singiel “priorytetem” znalazł się na międzynarodowej playliście Spotify „Glow”, którą obserwuje ponad milion osób. Artysta ma za sobą również udane występy – m.in. na festiwalach Great September czy Soundrive Festival, a także podczas Parady Równości w Warszawie czy w klubach LGBTQIA+ w całej Polsce. 

Teraz, z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, który przypada na 17 maja, thekayetan wydaje nowy singiel pt. “miss u”. Utwór w języku angielskim opowiada o trudach związku na odległość.

Zobacz klip do utworu „miss u”:

Od jakiegoś czasu jestem w relacji na odległość – mojej pierwszej poważnej. “miss u” jest dla mnie prośbą o to, by się nawzajem nie krzywdzić – skoro ta relacja, w której już jesteśmy, jest tak bardzo krucha i narażona na krzywdę. Z tych i wielu innych względów, jest to singiel wyjątkowy. To mój pierwszy utwór po angielsku pod szyldem Kayaxu. Postawiliśmy też na kolor, co również jest dla mnie nowością. Życzę słonecznego odbioru!– opowiada thekayetan.

Teledysk do utworu wyreżyserował queerowy fotograf Mateusz Jaskot.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s