Łódzkie synth-popowe POISONSWEET wydało „Blind Alley”

Łódzki duet Poisonsweet, którego twórczość jest mocno związana z brzmieniami z lat 80-tych wydał nowy klip do utworu „Blind Alley” pochodzącego z wydanej pod koniec kwietnia debiutanckiej płyty „Gate 61”.

“To już piąty teledysk promujący naszą debiutancką płytę “Gate 61″. Wyszedł dość zwariowany – trochę jak my” – tak o klipie „Blind Alley” napisali muzycy Poisonsweet: wokalistka Marta Murowaniecka i kompozytor/klawiszowiec Rafał Spreng.

Krążek zawiera 11 piosenek zróżnicowanych brzmieniowo i nastrojowo, a mimo wszystko stylistycznie spójnych. „Gate 61” to nowoczesne, elektronicznie brzmienia analogowe i cyfrowe. Uważny słuchacz odnajdzie też echa inspiracji latami 80. i 90. Jednakże to, co słychać na płycie od razu, to całkowity brak kompromisów w kwestii elektronicznego dźwięku. W warstwie muzycznej utwory składają się z wielu warstw brzmieniowych, a ilość syntezatorów i efektów jest na tyle znaczna, że nawet po kilkukrotnym wysłuchaniu wciąż da się wychwycić coś nowego. Gęstość brzmieniową równoważy wysoki, ciepły wokal, który w tym gatunku wcale nie jest oczywisty.

Tematyka piosenek dotyczy w dużej mierze szeroko pojętych relacji międzyludzkich, często o poważnym zabarwieniu (samotność, nienawiść, odrzucenie). Słodko-trujący duet unika jednak tekstowych schematów i dróg na skróty. Dzięki wpadającym w ucho melodiom oraz oryginalnemu głosowi, udaje im się zachować balans między powagą a rozrywką, między mrokiem a nadzieją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s