Martyna Kowalczyk z singlem „Dafne”

“Martyna panuje nad światem obrazu, a dodatkowo wchodzi pewnie do świata muzycznego. Nie jest typową wokalistką, która oprócz swojego śpiewania do niczego się nie tyka. Sama wymyśla kluczowe dla utworów elementy” – Maja Laura

Nieco lżejsza niż poprzedni singiel, “Meandry codzienności”, elektroniczna warstwa muzyczna połączona z eksperymentalnym wokalem. Co równie ważne, muzyce towarzyszy autorska animacja. Singiel powstał we współpracy z Michałem Frycem (Vonsechsundachtzig) i Mają Laurą.  Poza napisanym przez nią tekście o potrzebie wolności, inspirowanym historią mitologicznej Dafne, słyszymy tu abstrakcyjne ścieżki, tworzące niezwykle poruszającą muzyczną tkankę. Podobnie jak w “Meandrach…”, ważną rolę grają pomysłowe, niestandardowe chórki. Tutaj głosy przypominają szamańskie okrzyki, a to dodatkowo ilustruje opowieść. To kolejny singiel zapowiadający debiutancką płytę Martyny pt. “DEADAPOLLO”. Teksty, które znajdą się na płycie inspirowane są w dużej mierze historią mitologicznego Apolla, którego często tragiczny los, to dla autorki metafora oswajania trudnych emocji i próby odnalezienia swojego miejsca w zastanej rzeczywistości. Za miks i mastering odpowiada Sebastian Matyjasek (Zincboy).

Martyna Kowalczyk – wokalistka, autorka tekstów, graficzka, rysowniczka, autorka wideo, okładek płyt, m.in. dla Mai Laury i Bionulora, obserwatorka rzeczywistości, o której lubi opowiadać w swoich pracach, absolwentka ASP w Łodzi, wielbicielka elektronicznego brzmienia z lat 80tych.

FACEBOOK https://www.facebook.com/martynakowalczykapollo/

INSTAGRAM https://www.instagram.com/martynakowalczyk.art/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s