Leśne Zwierzęta przedstawiają Eternal Stars!

Leśne Zwierzęta to sekstet, któremu przewodzą Emilia Pollock i Michał Andrys. Wspólnie współpracują od wielu lat, a pierwszy singiel tej grupy pt. „Eternal Stars” przedstawia ich niezwykłą artystyczną drogę pełną psychodeli, alternatywnych brzmień, ale i melancholijnego uroku melodii. Całość podkreśla spójny z warstwą muzyczną eteryczny teledysk, który zabiera widza w magiczną podróż w kierunku gwiazd.

Leśne Zwierzęta są młodym zespołem, jednak kryją się za nim muzycy zaprawieni w wielu muzycznych bojach i posiadający spore doświadczenie sceniczne. Tak Emilia przedstawia genezę powstania Zwierząt: Zespół Leśne Zwierzęta jest moim i Michała trzecim wspólnym projektem. Leśne Zwierzęta powstały z potrzeby serca. Na jakiś czas daliśmy się odciąć od muzyki i poświęciliśmy się innym zobowiązaniom. Okazało się, że oboje za długo nie wytrzymamy bez grania. Do fizycznego zawiązania zespołu przyczynił się warkocz wydarzeń i splot okoliczności, które pozwoliły stworzyć zespół. Fizycznie grupa zawiązała się po tym jak dostałam propozycje, by nagrać utwór na płytę Gdynia 1988-2018. Od razu wiedzieliśmy, że podpiszemy go jako Leśne Zwierzęta. Jako pierwszy dołączył do nas Maks i tak nagraliśmy singiel „Synteza” na składankę wydaną przez Muzeum miasat Gdyni. Pozostali członkowie to moi koledzy z Akademii Muzycznej.

Tym najnowszym, pierwszym samodzielnie wydanym singlem jest niezwykły „Eternal Stars”. Bardzo ważną rolę odgrywa w nim tekst. Piosenkę napisałam dla siebie.  Jest niezwykle osobista, bo powstała w trudnym dla mnie czasie. Napisałam ją, żeby podnieść się na duchu. To była moja piosenka pocieszajka, gdyż muzyka była zawsze moim azylem. W utworach zawsze intryguje mnie budowanie autonomicznych przestrzeni literackich, które przenoszą słuchacza we własne odrębne światy. Tekst jest pełen metafor, ale myślę, że jasno bije z niego pewna nostalgia a zarazem spokój i ukojenie. Nie lubię, gdy ktoś pokazuje mi palcem o czym co jest, do czego mam dotrzeć, dlatego ostateczną interpretację pozostawiam słuchaczom. – opowiada Emilia.

Utwór ma bogatą instrumentację, a całość dopełnia wizualnie dopracowany kosmiczny teledysk. Obraz ten został wyreżyserowany i zmontowany samodzielnie przez Emilię i Michała.  Jego oniryczna aura powoduje, że chce się go oglądać wielokrotnie, aby na nowo zanurzać się w wykreowany przez zespół świat, wyłapując kolejne szczegóły.

Leśne Zwierzęta wciąż pracują intensywnie nad swoim materiałem. Co ważne, jego współproducentem jest kultowy już muzyk i producent, nierozerwalnie związany z polską alternatywą, czyli Maciej Cieślak (m.in. Ścianka, Lenny Valentino). Kolejne utwory będą ukazywać się już niedługo… Tymczasem „Eternal Stars” jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych już od 22 kwietnia!

Skład zespołu:

  • Emilia Pollok – wokal, syntezator
  • Michał Andrys – gitara elektryczna i akustyczna, mandolina, syntezatory
  • Maksymilian Kreft – perkusja, perkusjonalia
  • Jakub Klemensiewicz – saksofon
  • Adam Skorczewski – trąbka
  • Jan Dzierżanowski – gitara basowa, kontrabas

 Linki:

www.facebook.com/lesnezwierzeta
www.instagram.com/lesnezwierzetaband

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s